CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI SPOR SALONUNDA YAPILDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95. yıldönümü kutlamaları spor salonunda gerçekleşti.

Kutlama programı kapsamında Kaymakamlık binası yanında bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni düzenlendi. Törene Arapgir Kaymakamı Mehmet ERDEM, Arapgir Belediye Başkan Yardımcısı Gürbüz BULUT, İlçe Garnizon komutanı Fevzi BAŞYİĞİT, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, polis ve askeri erkân ile vatandaşlar katıldı.

Akabinde Saat 10.00’da kapalı spor salonunda İlçe protokol mensuplarının tamamına yakınının katıldığı kutlama törenini, Ahmet Zeyneloğlu İlköğretim Okulu öğrencileri sundu.

Kutlamalar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajları ile başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajlarının ardından Kaymakam Mehmet Erdem ve Belediye Başkan Yardımcısı Gürbüz Bulut’un birlikte tören birliklerini, törene katılan kuruluşları ve Arapgir halkını selamladı.

Ardından bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla devam eden Cumhuriyet bayramı kutlamaları, ilçe Kaymakamı Mehmet Erdem’in günün anlam ve önemine yönelik yaptığı konuşmayla devam etti.

Kaymakam Erdem konuşmasında, ‘’Cumhuriyetimizin ilanının 95. Yıldönümünü Milletçe büyük bir gurur ve coşku içinde kutladığımız bu anlamlı günde, öncelikle tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyor, sizlere sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bilindiği gibi, Büyük Atatürk’ün önderliğinde, tüm imkânsızlıklara rağmen büyük bir inanç ve kararlılıkla yürütülen Kurtuluş Savaşımız, tarihte eşine az rastlanır bir zaferle sonuçlanmıştır. Ve bu zafer, Cumhuriyet’le taçlandırılarak, tarihimizin en büyük dönüm noktalarından birisi olarak gerçekleşmiştir. Cumhuriyet rejimi; demokratik, laik ve sosyal hukuk devletini gerçekleştirme inancının temel dayanağıdır. Üzerinde bulunduğumuz coğrafya tarihin her döneminde politik, stratejik ve ekonomik cazibe merkezi olmuştur. Bu nedenle zorlu bir coğrafya olarak bilinmektedir. Yaşadığımız bu zorlu coğrafyada var olabilmenin, büyümenin, güçlü ve mutlu olabilmenin temel koşulu birlik ve beraberlik bilincine sahip olmaktır. Aziz milletimizin gücünü ve bekasını sağlayan enerjisini birlik, beraberlik ve kardeşliğinden almaktadır.

Kaymakam Erdem konuşmasının sonunda ise; ‘’Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin 95. Kuruluş yıldönümünü bir kez daha kutluyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi sonsuz minnet, şükranla anıyorum.Ne mutlu Türküm diyene!’’ ifadeleriyle bitirdi.’’

Akabinde, öğrenciler tarafından şiirlerin okunması, oratoryo gösterilerinin sahnelenmesi ve mehteran takımı gösterisinin ardından program sona erdi.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi