BAŞKAN HALUK CÖMERTOĞLU'DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Hz. İsmail'in Allah'a ve babası Hz. İbrahim'e olan güveninin, itaatinin adıdır kurban. Öyle bir teslimiyet ki, şüpheye yer bırakmayan, nesilden nesile örnek olan. Bizler Müslüman olarak aynı kökten gelen "teslim" , "islam" ve "müslüman" kelimelerinin gereğini yerine getirmeyi kendimize yol edindik. Allah'a teslim olduk, üzerimize düşeni yerine getirmek için gayret gösterdik. Bu düşüncelerle dahil olacağımız Kurban Bayramımızın anlamı bizler için çok büyüktür.

Kurban kelimesi‘Allah’a yakın olmak için takdim edilen şey’ anlamında kullanılır. Bu anlamda kestiğimiz kurbanlar bizi Allah’a daha yakın kılmaya vesile olurlar. Kurban Bayramı, Müslümanların hem kendi aralarında, hem de toplumun bütün fertleri arasında kaynaşma vesilesidir. Bu bayramda fakirler gözetilir, ihtiyaçları giderilir.

Ülkemizde son günlerde yaşanılan sıkıntılı günler ve huzurumuzu bozmak isteyen mihraklara karşı Kurban Bayramı’nın ülkemizin birlik, beraberlik ve istikrarına katkı sağlamasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Bu duygular içinde tüm vatandaşlarımızın mübarek Kurban Bayramı’nı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, milletimize sağlık ve esenlikler diliyorum. Bu güzel bayramın gerek İslam dünyasına gerekse tüm dünyaya hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

 

 

Haluk CÖMERTOĞLU

Arapgir Belediye Başkanı

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi