BÜLENT TÜFENKÇİ ARAPGİR'İ ZİYARET ETTİ

Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı, Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi Arapgir'i ziyaret etti. Ak Parti Arapgir İlçe Teşkilatına gelerek burada partililerle bir araya gelen Tüfenkçi, daha sonra bir dizi esnaf ziyaretinde bulunduktan sonra Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu'nu makamında ziyaret etti.

Sabah saatlerinde ilçeye gelen Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Ak Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi Kaynarca'da Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Tümer, Belediye Meclis Üyeleri, Parti Yönetimi ve partililerce karşılandı. Tüfenkçi daha sonra beraberindeki heyetle Arapgir İlçe Başkanlığına gelerek, burada partililerle bir araya geldi. Yapılan toplantıda açılış konuşması yapan Ak Parti ilçe Başkanı Mehmet Tümer; ziyaretlerinden ötürü Milletvekili Bülent Tüfenkçi'ye teşekkür ederek, genel seçimin ve cumhurbaşkanlığı seçiminin herkes için önemli bir süreç olduğunu ve bu süreçten başarı ile çıktıklarını belirtti. Ekonomik olarak dolar üzerinden yaşanan savaş sürecine de değinen Tümer, ekonomik saldırıların da üstesinden gelineceğini, 15 Temmuzu, 17-25 aralık sürecini, gezi olayları gibi süreçlerden başarı ile çıkan milletin bu süreci de güçlenerek atlatacağını belirtti.

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ise, Ekonomik saldırıların ülkemize diz çöktürmek için düzenlenmiş adi bir ekonomi operasyonundan başka birşey olmadığını belirtti. ABD'nin emniyetle, yargıyla, askeri darbeyle yapmaya çalıştığı ancak başarısız olduğu bir savaşı şimdi de ekonomi üzerinden dolarla yapmaya çalıştığını ve Türk milletinin ferasetli olan dik duruşu,  haksızlığa karşı verdiği mücadele ile dillere destan oluşu, yılmayan yapısıyla ABD'ye karşı koymaya devam ettiğini söyledi. "Bunlar ülkemizde oynayabildikleri son oyunlar ve bu süreçte halkımız sağduyulu bir şekilde hareket ederek bu zihniyete en güzel cevabı verecektir. Son çabaları da boşa gidince bükemedikleri bileği öpmek zorunda kalacaklardır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan onlara bizlerden destek alarak en güzel cevapları vermektedir. Bizlere düşen de bu süreçte ülkemiz için, memleketimiz için ona ve ekonomiye destek olmaktır." şeklinde konuşan Cömertoğlu, yakında bu savaşın onların başına geri döneceğini, ellerine yüzlerine bulaşacağını ve bu savaşta ABD ve ona hizmet edenlerin tarihi kaybı yaşayacağını belirtti.

Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi yaptığı; "Bugün köklü bir tarihe sahip birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Arapgir ilçemizdeyiz. Ziyaretlerimize ilk olarak AK Parti İlçe Başkanlığımızla başladık. Teşkilat üyelerimizle ve vatandaşlarımızla hasbihal ettik. Sorunlarını ve taleplerini dinledik. Desteklerini her seçimde olduğu gibi 24 Haziran’da da esirgemeyen Arapgirli hemşerilerime teşekkür ediyorum. Arapgirimizin daha da gelişmesi için birçok projenin takipçisiyiz. Malatya-Arapgir arası duble yol yapılması, sulama projelerinin tamamlanması, yeni hükümet konağının yapılması gibi birçok projeyi takip ediyoruz. Ayrıca mevcut Devlet Hastanesi’nin yanına 25 yataklı Devlet Hastanesi Ek Bina Projesinin yapım ihalesi bu ay sonunda gerçekleşecek. Arapgirlilere hayırlı uğurlu olsun." dedi. ABD'nin ülkemizde çıkarmaya çalıştığı ekonomik krize de değinen Tüfenkçi, Allahın izniyle, hükümetimizin önlemleri ve hamleleriyle ve milletin ferasetiyle, bu savaşın kaybedeninin ABD olacağını belirtti.

Toplantının ardından esnafları ziyaret eden Tüfenkçi, Arapgir esnafıyla uzun uzun sohbet etti. ABD ile Türkiye arasında çıkan Rahip Brunson Krizi ile ilgili sürekli ekonomik saldırılara maruz kaldığımızı belirten Bülent Tüfenkçi, bu ekonomik savaştan güçlenerek çıkacağımızı, esnaflarımızın kaygıya ve ye'se kapılmamalarını, devlete güvenmeleri gerektiğini belirtti.

Esnaf ziyaretlerinin tamamlanmasının ardından Milletvekili Bülent Tüfenkçi Arapgir Belediyesi'ne gelerek, Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu'nu makamında ziyaret etti. Tüfenkçi burada ilçe hakkında ve belediye çalışmaları hakkında Başkan Cömertoğlu'ndan bilgi aldı.

Daha sonra Tüfenkçi beraberindeki heyetle birlikte Millet Hanı'na gelerek burada Arapgir Belediyesi tarafından organize edilen öğle yemeğine katıldı. Birlikte yenen öğle yemeğinin ardından Tüfenkçi ilçeden ayrıldı.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi