BELEDİYE KÜTÜPHANESİNDE İNTERNET HİZMETİ VERİLMEYE BAŞLANDI

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Arapgir Belediyesinin ortak projesi olan Turgut Özal Kütüphanesi geçtiğimiz yıl Eski Öğretmenevi binasında hizmete açılmıştı.  Kütüphanenin hizmete açılması ile birlikte ilçemizdeki okullarda öğrenim görmekte olan öğrenciler dersleri ile ilgili araştırma yapmak, ödevlerini hazırlamak, sınavlara daha iyi çalışabilmek için nezih bir ortama kavuşturulmuştu. Ancak içerisinde bulunduğumuz çağa uygun olarak öğrencilerimize internet kullanmayı ve internet üzerinden erişim sağlamayı öğretmek, ödevlerini yapmalarına yardımcı olmak,  sınavlara hazırlıkta kolaylık sağlamak için kütüphanede internet hizmetinin ve verilmesi düşüncesiyle Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından “Herkes İçin Kütüphane” başlıklı bir proje hazırlanarak Hacettepe Üniversitesi Teknoloji ve Transfer Merkezine sunulmuştu.  Bu proje ilgili birim tarafından kabul edildi ve beş takım bilgisayar ve tüm donanımları ile birlikte kütüphaneye gönderildi. Bu süre içerisinde kütüphanede görevli personel de iki defa eğitime tabi tutuldu.

            Konu ile ilgili olarak Hacettepe Üniversitesi Teknoloji ve Transfer Merkezi yetkilileri hafta içerisinde ilçemize gelerek bilgisayarların kurulumunu gerçekleştirdikten sonra katılımcılara uygulamalı eğitim verdiler.

            Öğrencilere ve halkın kullanımına açık olan bilgisayarlarda yasaklı sitelere girişim engellenmiş olmakla birlikte, internet üzerinden sosyal paylaşım sitelerine girilmesi, CV ve tez türünden yazıların hazırlanması, e devlet sistemi üzerinden işlem yapılması ile birlikte Hacettepe Üniversitesi Teknoloji ve Transfer Merkezinin halkımızın eğitimine ve bilgilendirilmesine yönelik oluşturulan webinar linki üzerinden yararlı hizmetler verilmektedir. Kütüphane haftanın her günü mesai saatleri içerisinde açık bulunmaktadır. 

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi