SITKI ASLANHAN İLÇEMİZDE KONFERANS VERDİ

Kişisel Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan, Arapgir Samime Aydınlar Kültür Merkezinde iki ayrı seminer vererek öğrencilerle ve ailelerle bir araya geldi.

Arapgir Belediyesi ve Arapgir Sevgi Derneği'nin ortaklaşa düzenlediği Sıtkı Aslanhan Konferansları yoğun ilgi gördü. Saat 13.30'da öğrencilerle bir araya gelen Aslanhan "Başarıya Gülümse"  konulu konferansını vererek öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu. Günlük yaşamda öğrencilerin davranışları, eğitim hayatları hakkında bilgiler vererek, başarıyı elde etmek için yapılması gerekenleri anlattı.

Saat 17.30'da aileler ve gençlerle bir araya gelen Sıtkı Aslanhan "Bilinçli Aile, Duyarlı Gençlik" konulu konferansını verdi. Ailelerin günümüzde yaptığı hataları dile getiren Aslanhan, günümüz aile yapısı, gençlerin sosyal medya alışkanlıkları ve donanımlı nesil yetiştirilmesinden bahsetti. Aile ilişkilerinde gençlerin teknolojiye olan bağımlılığının yol açtığı meseleleri kendine has üslubuyla anlatan Aslanhan, anne ve babaların çocuklarının yetiştirilmesi konusunda daha şuurlu olması gerektiğine işaret etti.

Ailelerin yanlış tutum ve davranışları yüzünden çocuklarda olumsuzlukların artacağını belirten Aslanhan,"Aileler çocuklarıyla evlerde televizyon karşısında yan yana olmalarına rağmen ne üzücü ki birbirlerinden habersiz şekilde hipnoz edilmiş gibi davranış sergiliyorlar. Aileler, televizyon, cep telefonu ve bilgisayar yüzünden çocuklar ile sağlıklı iletişim kuramıyorlar. Bu yüzden sohbet ortamı oluşturmalıdırlar. Gösterilen sevgi ve şefkat ise aradaki bağları kuvvetlendiren en önemli olgudur" dedi.

Programın sonunda Sıtkı Aslanhan'a Arapgir Belediyesi tarafından yaptırılan plaketi, Arapgir Kaymakamı Salih Sak, Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ve Arapgir Sevgi Derneği Başkanı Osman Yurtsever takdim etti.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi