MALATYANIN EN GÜZEL KUZUSU ARAPGİRDE

11. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri Makine Hayvancılık ve Gıda Fuarı kapsamında bu yıl altıncı kez En Güzel Kuzu Yarışması düzenlendi. Yarışmada Arapgir'den Basri Akkaya yetiştirdiği kuzu ile birinci oldu.

Ziraat Odaları Başkanları, hayvancılık sektörü ile alakalı Birlik Başkanları, Koyun ve Keçi yetiştiricileri ile vatandaşların katıldığı yarışmanın ödül bölümünde ikinciliği Darende ilçesinden Abdullah Türkmen, üçüncülüğü Battalgazi ilçesinden Yunus Demirkol, dördüncülüğü Yeşilyurt ilçesinden Zerrin Hanbay ve beşinciliği Arapgir ilçesinden Ümit Arslan kazandı.

Vali Mustafa Toprak’ın birinci olan yarışmacıya tam altın ve çeşitli hediyeler vermesinin ardından protokol üyeleri tarafından da ikinciye yarım altın, üçüncü, dördüncü ve beşinci olanlara da çeyrek altın ve çeşitli hediyeler verildi.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi