YENİ GÜZERGAHLARDA SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMASI YAPILACAK

İlçemizde İpekçi Sokak ve Hacı Şerif Ağa Caddesinde yapılan sokak sağlıklaştırması çalışmaları, Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin 08.01.2017 tarihli Meclis Kararıyla Namık Gedik Caddesi ve Mirliva Ahmet Bey Camii koruma alanında kalan sokakların sağlıklaştırmasıyla devam edecek.

Malatya Büyükşehir Belediyesinin meclis oturumunda gündemin 26'ncı maddesi Arapgir İlçesi Namık Gedik Caddesi ve Tarihi Mirliva Camii koruma alanında kalan sokakların sağlıklaştırmalarının Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmasına karar verildi. Buna göre ilçemizde bulunan Çarşı Caddesi, Gül Sokak (Kasaplar Sırası) ve Namık Gedik Caddesinde Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından sokak sağlıklaştırması çalışması yapılacak. Böylece ilçemizde daha önce İpekçi Sokak ve Hacı Şerif Ağa caddelerinde yapılmış olan sokak sağlıklaştırmaları devam ettirilmiş olacak. Yine tamamlanmak üzere olan Çarşı Hamamı Restorasyonu, tamamlanmış olan Mirliva Ahmet Bey Cami ve Tarihi Millet Hanı, aynı bölgede bulunan, restore edilmiş ve edilecek olan konaklar ile ilçemizin bu bölgesinde bir bütünlük sağlanmış olacak.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi