ARAPGİR BELEDİYESİ İŞÇİSİYLE TOPLU SÖZLEŞME İMZALADI

          Arapgir Belediyesi ile Hak İş'e bağlı Hizmet İş Sendikası arasındaki toplu sözleşme görüşmeleri tamamlanarak imzalar atıldı.


          Belediye Başkanlık makamında yapılan imza törenine Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Hizmet İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Bünyamin Geleri, Belediye Mali Hizmetler Müdürü Gürbüz Bulut, sendika temsilcileri ve işçiler katıldı.


          Hizmet İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Bünyamin Geleri yaptığı konuşmada, sözleşmenin hayırlı olmasını dileyerek, sözleşmede tanınan haklardan dolayı belediye çalışanları adına Başkan Cömertoğlu'na teşekkür etti.


          Başkan Cömertoğlu ise "Bu sözleşme hem bizim açımızdan, hem de işçilerimizin açısından çok iyi bir anlaşma oldu. Emeğin savunulmasına saygı duyuyoruz. İşçinin alınteri kurumadan hakkını vermek bizim boynumuzun borcudur. Sözleşmemiz hayırlı olsun." diye konuştu.

          Konuşmaların ardından 2017,2018 ve 2019 yıllarında geçerli olacak sözleşme Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ve Hizmet İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Bünyamin Geleri arasında imza altına alındı.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi