TURGUT ÖZAL KÜTÜPHANESİ İLÇEMİZDE HİZMET VERMEYE BAŞLADI

        Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından okuma alışkanlığının artırılmasının yanı sıra, özellikle ilçelerde eğitim görmekte olan öğrencilerin sınavlara daha nezih ortamlarda hazırlanmasını sağlamak amacıyla 11 ilçede yaptırdığı Turgut Özal Kütüphanesi Projesi hayata geçirildi.

        Arapgir Belediyesine  ait eski öğretmen evi olarak kullanılan binada gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilen modern malzemeler  ve kitaplar da  yerleştirilerek kütüphane hizmete hazır hale getirildi.

        Bunun yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Esenler Barış Manço Kütüphanesi ile Arapgir Belediye Kütüphanesinin kardeş kütüphane olması yönündeki protokol geçtiğimiz yıl taraflar arasında imza edilmesi ile birlikte kütüphaneye çok sayıda kitap gönderildi.  Ayrıca vatandaşlarımız tarafından da kütüphaneye kitap bağışları yapılmaktadır.

        Yine geçtiğimiz yıl Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından kütüphanede internet hizmeti verilmesi ile ilgili olarak “Herkes İçin Kütüphane” başlığı altında bir Proje hazırlanarak Hacettepe Üniversitesi Teknoloji ve Transfer Merkezine gönderilmişti. Bu proje ilgili birim tarafından uygun görüldü ve önümüzdeki aylarda bilgisayarlar kütüphaneye gönderilecektir. Bununla birlikte öğrencilerimiz kütüphanede internet üzerinden de derslerini çalışacak ve ödevlerini yapabileceklerdir. 

        Kütüphanenin hizmete girmesi ile birlikte öğrenciler artık dersleri ile ilgili araştırma yapmak, ödevlerini hazırlamak, sınavlara daha iyi çalışabilmek için nezih bir ortama kavuşmuş oldular. Kütüphane hafta içi mesai saatleri dâhilinde açık olacaktır. İhtiyaç halinde hafta sonu da açılması düşünülmektedir.

        İlçelere kütüphane kurulmasıyla ilgili projeye ise, okumaya büyük önem veren merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın ismi verildi. 

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi