GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI SAYIN BÜLENT TÜFENKCİ’DEN ARAPGİR BELEDİYESİNE ZİYARET

Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Bülent TÜFENKCİ 22.01.2017 Pazar günü ilçemize ziyarette bulundu.

Bakan TÜFENKCİ, beraberinde Vali Mustafa TOPRAK, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan KAHTALI, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet ÇAKIR, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Tümer,  Emniyet Müdürü Dr. Ömer URHAL ve Jandarma Alay Komutanı Albay Şerafettin YILMAZ ile Arapgir Belediye Başkanı Haluk CÖMERTOĞLU'NU makamında ziyaret etti.       

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent TÜFENKCİ, Belediye Toplantı salonunda muhtarlarla bir araya geldi.  

 Burada konuşan Bakan TÜFENKCİ, muhtarların fedakârca çalıştığını ifade ederek, “Muhtarlarımız köylerinin ve mahallelerini sorunlarını iletme noktasında ellerinden gelen gayret gösteriyorlar. Biz de sorunlarını bire bir dinlemek adına bu gün muhtarlarımızla bir araya geldik” diye konuştu.

Gündeme dair de açıklamalarda bulunan Bakan TÜFENKCİ, anayasa değişikliği ile ilgili olarak, amaçlarının rejimi değil hükümet sistemini değiştirmek olduğunu söyledi. Bakan Tüfenkci, “Meclis yoğun bir mesaiden sonra Türkiye’nin istikameti açsından önemli bir değişikliğe imza attı ve anayasa değişiklik teklifini milletin önüne çıkarma aşamasına getirdi. Türkiye bu anayasa değişikliği ile birlikte artık yoluna daha hızlı ve daha güçlü bir şekilde devam edecek. Anayasa değişikliği Türkiye’nin bu güne kadar yaşadığı sistematik sorunların çözümü için çok önemli. Buna şöyle bir örnek vereyim; çıkarılması gereken bir karara herkes tamam dediğinde o kararın hayata geçirilmesi en erken 3 ayı buluyor, bunun normali ise 6 ay. Onun için bu anayasa çok önemli. Biz rejim değiştirmiyoruz. Biz hükümet sistemini değiştiriyoruz. Bizim rejimle, laiklikle bir sorunumuz yok. Biz, Cumhurbaşkanı’mızın da ifade ettiği gibi tek bayrak, tek devlet, tek millet ve tek vatan düsturu ile hareket eden bir iktidarız” diye konuştu.

Konuşmasında Arapgir’e yapılacak hizmetlerden de bahseden Bakan TÜFENKCİ “Arapgir’in en önemli sorunu alt yapı sorunu. Arapgir’de içme suyu ve kanalizasyon anlamında ciddi sorunlar var ama biz en kısa sürede bu sorunları çözmeye çalışacağız. Arapgir’in değişmesi ve gelişmesi noktasında elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Arapgir’in kenarda kalmışlığını giderecek çözümler üretmemiz lazım. Bu çözümlerden birisi de kuzeyi güneye bağlayan bir aks içinde Arapgir’in kurulması. Bunu çok önemsiyoruz” şeklinde konuştu.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi