GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI SAYIN BÜLENT TÜFENKCİ’DEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Fırat Kalkanı Harekâtında El Bab da şehit olan ilçemiz şehidi Hüsnü Bilgiç’in ailesini ziyaret ederek taziyelerini iletti.
            Bakan Tüfenkci, beraberinde Vali Mustafa Toprak, Ak Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Ak Parti Arapgir İlçe Başkanı Mehmet Tümer, Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal ve Jandarma Alay Komutanı Albay Şerafettin Yılmaz ile birlikte Arapgir ilçesinde bulunan şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Hüsnü Bilgiç’in ailesini ziyaret etti.
            Bakan Tüfenkci, burada şehidin babası Fethi Bilgiç ile annesi Hülya Bilgiç’e başsağlığı dileklerini iletti. Şehitlik mertebesinin önemine değinen Tüfenkci, Türk ordusunun Suriye topraklarında Türkiye’nin güvenliği için var olduğunu söyledi. Tüfenkci, "Yoksa bizim oradaki topraklarda gözümüz yok. Sadece ve sadece Türkiye’nin güvenliğini sağlama adına oradayız" diyerek bölgenin terör yuvası haline dönüştüğünü söyledi. O bölgedeki terörist unsurların Türkiye’de eylemler yaparak Türk milletinin canına ve malına kast ettiğini kaydeden Tüfenkci, "Dolayısıyla bizim oradaki mücadelemiz bunun için" şeklinde konuştu.
Acılı baba Fethi Bilgiç ise, "Vatan sağ olsun. Allah orada görev yapan güvenlik güçlerimize kuvvet, metanet ve cesaret versin. Biz onlar sayesinde burada rahatız" diye konuştu. Bilgiç, şehit oğlunun görev arkadaşları ve komutanlarının kendilerini yalnız bırakmadığını da ifade ederek "Hepsi aynı şevkteler ve azimdeler" dedi.

Bakan Tüfenkci ve beraberindeki heyet Taziyelerini bildirerek taziye evinden ayrıldı.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi