ARAPGİR MUHTARLAR DERNEĞİ TARAFINDAN İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLENDİ

            ARAPGİR MUHTARLAR DERNEĞİ TARAFINDAN İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLENDİ     

         Geçtiğimiz yıl kurulan Arapgir Muhtarlar Derneği ilk istişare toplantısını 16 Ocak 2017 Pazartesi günü gerçekleştirdi. Belediye toplantı salonunda yapılan toplantıya Muhtarlar Derneği Başkanı Turhan ONAR ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Başkanı Haluk CÖMERTOĞLU, İlçe Kaymakamı Salih SAK, ilgili Daire Amirleri ve Mahalle Muhtarları katıldı. 

            Muhtarlar Derneği Başkanı Turhan ONAR yaptığı açılış konuşmasında öncelikle İlçemize yeni atanan Kaymakamımız Salih SAK’ a hoş geldiniz dileklerini belirttikten sonra, toplantının amacı hakkında katılımcılara bilgi verdi ve bu tür toplantıların yıl içerisinde mutat aralıklarla düzenleneceğini belirtti. 

            Arapgir Belediye Başkanı Haluk CÖMERTOĞLU konuşmasında özetle; yeni Kaymakamımız Salih SAK’ a ilçemize hoş geldiniz dileklerinin iletilmesinin ardından, kendisi ile birlikte ilçemize güzel işleri birlikte yapacağımızdan hiçbir kuşkumuzun olmadığını, ilçemiz ve bölgemizin bütün istek ve beklentilerini kamu adına yönlendirme ve takip etme konusunda birlikte çalışacağız dedi.  Muhtarlarımızın üstlendikleri göreve de vurgu yapan Başkan CÖMERTOĞLU, toplanmanın, bir araya gelerek istişare etmenin çok büyük bir faaliyet olduğunu, birlikten kuvvet doğar mantığı ile bu tür toplantılar güçlü ve bir arada olduğumuzun kanıtıdır dedi. Muhtarların demokrasinin kılcal damarları konumunda olduklarını ve dolayısıyla mahallinde oluşan sorunları yerel yönetimlere ve merkezi idareye aktararak birlikte çözüm üretmek gibi bir misyon üstlenmişlerdir dedi. Her konuda ve her zaman muhtarlarımızın yanında olacaklarını ve sorunlarına imkânlar dâhilinde hep birlikte neticelendirilmeye çalışacaklarını da söyledi. Ülke gündemi ile ilgili birkaç ana konuya da vurgu yaptıktan sonra katılımcılara ve toplantıyı organize edenlere teşekkürlerini dile getirdi.

            İlçe Kaymakamı Salih SAK, kendisini tanıtarak konuşmasına başladı. Bu toplantıyı organize eden Muhtarlar Derneğine teşekkürlerini sunarak, burada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Sizlerle birlikte uyum içerisinde ilçeye hizmet etmek için burada olduklarını, sizlerin isteklerini dinlemek ve çözüm konusunda yardımda bulunmaktan mutluluk duyacağını söyleyerek, sizler bizim sahadaki elimiz ayağımızsınız, sahayı bizden daha iyi bilen kişilersiniz, dolayısı ile el birliği ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz dedi. Toplantının hayırlara vesile olması temennisiyle konuşmasını tamamladı.  

            Protokol konuşmalarının ardından yaklaşık bir yıl önce Belediye Bünyesinde oluşturulan AR-GE ve Proje biriminin süre içerisinde yaptığı faaliyetlerin sunumu da Proje yöneticisi Haluk ŞENER tarafından gerçekleştirildi. Birimin güne kadar yaptığı 8 adet proje karşılığında belediyeye 3.697.702,04 TL lik bir kaynak sağladığını da söyledi.

            Toplantının soru-cevap bölümünde muhtarlardan gelen talepler sırasıyla dinlendi.  Bu taleplerin bir kısmı toplantıya iştirak eden daire amirleri tarafından cevaplandı ve daha sonra yerine getirilmek üzere kayıt altına alındı.  İlde çözümlenmesi gereken sorunlar da yine kayıt altına alınarak Muhtarlar Derneği tarafından resmi yazı ile ilgili birimlere iletilerek takibi sağlanacaktır. Muhtarlardan gelen taleplerin ağırlık noktasını içme suyu, kanalizasyon, yol ve elektrik ile ilgili sorunlar oluşturmaktadır.

            Bu tür toplantıların yıl içerisinde periyodik olarak yapılması kararlaştırılarak toplantıya son verildi. 

 

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi