MİAD İSTİŞARE KURULU TOPLANTISI MALATYA'DA YAPILDI

 

Belediye Başkanımız Haluk Cömertoğlu, Malatyalı İşadamları Derneği (MİAD) Yüksek İstişare Kurulu Toplantısına katıldı.
 
İlimizde gerçekleştirilen Malatyalı İşadamları Derneği (MİAD) Yüksek İstişare Kurulu Toplantısında ayrıca, Malatya Valisi Mustafa Toprak, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ve Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser’de yer aldı.
 
Malatyalı İşadamları Derneği (MİAD) Başkanı Yunus Akdaş, Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Aziz Yeniay, Mustafa Küçük, İlhan Erdoğan, Arif Karaca, Adnan Başdemir, İlhan Erdoğan ve kurul üyesi diğer işadamlarının katıldı.
 
Malatya’da Arapgir ve Darende ilçelerinin Cittaslow (koşuşturmaca yaşanmayan, şehrin dokusunun, renginin, müziğinin ve hikayesinin uyum içinde olduğu, yerel zanaatları, tatları ve sanatları sadece eskilerin hatırlayabildiği kavramlar olmaktan çıkarıp bunları yeni nesillerle de paylaşan ve içerisinde bulunan ortamdan şehir sakinlerinin ve ziyaret edenlerin zevk alabildiği şehirler) programına dâhil edilmesi, İnönü Üniversitesi kampüsü içerisinde hasta yakınlarının konaklamasını sağlamak amacıyla Malatyalı İşadamları Derneği (MİAD) tarafından ikinci bir konukevinin yaptırılması ve üniversite öğrencilerine daimi burs sağlamak amacıyla mera vasfını yitirmiş olan arazilerinde, bir vakıf kurularak bu vakıf tarafından badem yetiştirilmesi ve geliri ile öğrencilere burs sağlanması konuları görüşüldü. 
 
İlimizdeki bir otelde yapılan toplantıda konuşan Belediye Başkanı Çakır toplantıda Urfa Harput düzleminde gerçekleşen turistik turlara Malatya’nın da dâhil edilmesi konusunda başvuru yaptıklarını belirtti.
 
Vali Toprak’da, Cittaslow projesi nedeni ile yapılan çalışmalardan dolayı dernek başkanı ve üyelerine taktir ve teşekkürlerini iletti. Arapgir ve Darende ilçelerinin yanı sıra olabilirse ve Yeşilyurt Gündüzbey mahallesinin de bu proje kapsamında değerlendirilmesinin uygun olacağını belirterek bu programa dahil olmuş olan ve daha önce görev yaptığı İzmir Seferihisar hakkında bilgi verdi. Valilik, Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediyesi ve Malatyalı İşadamları Derneği (MİAD) işbirliği bu projenin gerçekleştirilmesinin yararlı olacağını sözlerine ekledi.
 
Gaziantep ilinin gastronomi alanındaki başarısından ve oradan ilimize gelen gastronomi alanındaki  ziyaretçiler ile ilgili örnekler vererek, Malatya’nın da bu alanda gastronomi şehri olması için çalışma yaptıklarını da ifade ederek, Malatyalı İşadamları Derneği (MİAD) tarafından üniversite öğrencilerine burs verilmesini sürekli hale getirmek amacıyla kurulması planlanan Vakıf’ın oluşumuna valilik olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.
 
Malatyalı İşadamları Derneği (MİAD), Malatya’da Eğitim Öğretimine devam eden 600 civarındaki üstün yetenekli öğrenci ile ilgili de bir çalışma yaparak, Büyükşehir Belediyesi ve İnönü Üniversitesiyle ortaklaşa bir proje yürütme kararı aldı.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi