İLK YARDIM SERTİFİKALARI DAĞITILDI

Geçtiğimiz aylarda 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında bir kısım memur ve işçi personele İlk Yardım Eğitimi düzenleyen Arapgir Belediyesi, kurs sonunda Sağlık İl Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı ve sözlü sınavlarda başarılı olan personellere ‘İlkyardımcı’ sertifikası, kimlik kartı ve belgesi verdi. Arapgir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen İlk Yardım Eğitimi kapsamında solunum yetmezliği, kanama, kesik, kaza, tıkanma, boğulma, zehirlenme, hayvan ısırmaları, yaralanma gibi konularda uygulamalı eğitimler verildi.
İlk Yardım Yönetmeliği’nin 19. maddesi gereğince İlkyardım bilgi ve becerisinin topluma öğretilmesi, kazalara bağlı ölüm ve sakatlığın azaltılması için verilen eğitimler sonucunda başarılı olan 10 belediye personeli Malatya Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü ‘İlkyardımcı’ belgesi ve kimlik kartı aldı. Alınan kimlik kartı ve belgeler 2019 yılına kadar geçerli olacaktır.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi