AK PARTİ’DEN ARAPGİR MAHALLE BAŞKANLARINA PLAKET

Malatya Ak Parti İl Başkanlığı tarafından, Arapgir İlçe Parti binasında Mahalle Başkanlarına plaket verildi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Ak Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve İl Parti Yönetimi, ilçemize ziyarette bulundular. Ak Parti Arapgir İlçe Başkanlığında Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, İlçe Başkanı Mehmet Tümer, Gençlik Kolları Başkanı Murat Çakmak ve parti yönetimi ile mahalle başkanları tarafından karşılanarak, partinin toplantı salonunda bir araya gelindi. Yapılan konuşmaların ardından düzenlenen törenle Arapgir Mahalle Başkanlarımıza plaket takdiminde bulunuldu.

Törende açılış konuşmasını gerçekleştiren Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Tümer oldu. Başkan Tümer, Kurulduğundan günümüze Ak Parti ailesinin her ferdinin ayrı bir öneme sahip olduğunu belirterek, teşkilatlanmanın bu ailenin düzeninde olmazsa olmazı olduğunu söyledi. Geleceğin şekillendirildiği günümüzde atılan adımlar içerisinde teşkilatsız bir yere varılamayacağını, gerçekleştirilen bu plaket organizasyonunun, birlikteliğe, beraberliğe, daha çok hizmet etmeye azmettirerek parti için, ilçe için çok büyük önem arz ettiğini, bu nedenle emeği geçenlere teşekkür ettiğini vurguladı.

Arapgir Belediye Başkanı Haluk CÖMERTOĞLU, “Teşkilat bu oluşumun can damarıdır. Bireyler mahalleleri, mahalleler ilçeleri, ilçeler şehirleri, şehirler bu ülkeyi oluşturuyor. Bu zincirin temelindeki mahallelerimizin başkanları da bizim için çok önemlidir. Temelde başlayıp genele yayılan her şey bu ülkenin kaderini belirliyor. Seçimde ülkenin yönetimini belirleyen de, düşmana karşı dik duran da bu yapının temelidir. Bu anlamda mahalle başkanlarımıza plaket vermek için buraya, ilçemize gelerek mahalle başkanlarımızı ve bizleri şereflendiren başta Genel Başkan Yardımcımıza, İl Başkanımıza, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve partimizin kıymetli yönetici ve üyelerine çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu

Toplantıda partililere seçim olmadığını, ancak yarın seçim olacakmış gibi hazır olmaları mesajını veren Çalık, “Tek başlı bir sistem, koalisyonların olmadığı, istikrarın olduğu bir sisteme geçmek zorundayız. Bu konuda çalışmalara yerli ve milli duruşuyla örnek olan Devlet Bahçeli çok ciddi destek veriyor. Seçim yok. Ama yarın seçim varmış gibi bütün mahalle başkanlarım hazır. Hazır mısınız? Yarın seçim olsa sandıklar tamam mı?” diye konuştu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da, “AK Parti teşkilatlarıyla var, kurumsal yapısıyla var. Kurumsal yapısıyla güçlü. Ama şunu bilmemiz lazım; Türkiye AK Parti ile birlikte yeni bir döneme girdi. Millileşme dönemine girdi, kalkınma dönemine girdi, yatırım dönemini başlattı. Bu hem yerel kalkınma, hem genel kalkınmayı başlattı. Tabi bundan rahatsız olan yapılar Türkiye’nin kalkınmasını önleme adına bir takım operasyon yaptılar. Bunlardan bir tanesi de, en büyüklerden FETÖ operasyonuydu. Ondan öncede AK Parti’ye birçok darbe girişiminde bulunuldu, 6-7 tane farklı darbe girişimi vardı. AK Parti bütün zorluklara rağmen halkın desteği ile ülkenin kalkınmasına ve büyümesine devam etti. İnsana verilen değer ve yatırım her geçen gün katlanarak arttı. ” dedi.

AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı da, “Teşkilatlar olarak bizim için en önemli temel taşlarımız mahalle başkanlarımızdır. Biz mahalle başkanlarımız ile birlikte bu teşkilatın omurgasını teşkil ederiz. Mahalle başkanlarımız, sandık kurullarını, yönetimlerini oluşturur, en az 1 ile 3 sandık arasında olan mahallelerde en az 9 tane yönetim kurulunun olması gerekir. Her inançtan, her mezhepten, ister Türk olsun, ister Kürt olsun, ister Alevi olsun, ister Sünni olsun hiç fark etmez. Yeter ki bu toprakları kendisine vatan kabul etmiş kim olursa olsun bizim bu teşkilatlarımızın içerisinde yeri vardır, bizim başımızın üzerinde yerleri vardır.” ifadelerini kaydetti.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi