ARAPGİR’E ALTERNATİF KUZEY RİNG YOLU AÇILIYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Arapgir Belediyesinin birlikte çalışmasıyla ilçenin kuzeyinde ring yolu yapımına başlandı.

Arapgir'de Karadeniz aksını Akdeniz'e bağlayan 8 km'lik çevre yolu projesinin tamamlanmasının ardından, Büyükşehir Belediyesi ve Arapgir Belediyesi'nin ortak çalışmasıyla ilçenin kuzeyine yeni bir alternatif ring yolu yapımına başlandı. 3 şeritli olan yol 12 metre genişliğinde ve 2500 metre uzunluğunda yapılıyor. İlçede yaşanan trafik sorunlarının büyük oranda azalmasını sağlayacak bu proje ile çarşı içerisinde yaşanan mağduriyetler de önlemiş olacak. Çalışma tamamlandığında ilçe üzerinden geçiş yapan özellikle büyük tonajlı araçlar için önemli bir alternatif yol açılmış olacak. 2500 metrelik yolun 800 metrelik ilk etabın yarma, dolgu ve sanat yapıları işlerinin 1 ay içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi