CUMHURİYETİMİZİN 93. YILI BÜYÜK BİR COŞKU İLE KUTLANDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 93. yılı kutlamaları Arapgir'de başladı. Kutlama programı kapsamında Kaymakamlık binası yanında bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni düzenlendi. Törene Malatya Vali Yardımcısı  Miktat ALAN   Arapgir Belediye Başkanı Haluk CÖMERTOĞLU, İlçe Jandarma komutanı Üsteğmen Fatih  GÜLER, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, polis ve askeri erkân ile vatandaşlar katıldı.

Başkan Cömertoğlu'nun anıta çelenk koymasının ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunularak, akabinde ise İstiklal Marşı okundu. Kutlamalar bugün saat 10:00’da Kapalı Spor Salonu tören alanında devam edecek.

Ayrıca Başkan Cömertoğlu  Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Cömertoğlu'nun mesajı ise şöyle:

"Cumhur halk demektir. Halk ise devletimizi, milletimizi bir araya getiren en büyük gücümüzdür. Bu güç cumhuriyetle birlikte bundan 93 yıl önce taçlanmış. Özgürlüğüne düşkün aziz milletimiz Cumhuriyetle gücüne güç katmıştır. Cumhuriyetimizin ilanının 93. yıldönümünü sevinçle ve gururlar idrak ediyoruz. Milletimizin 93. senedir kıvançla taşıdığı en büyük zenginlik olan cumhuriyetimizi yükselterek, gururla geleceğe taşıyacağız. Cumhuriyet Türk Milleti ile beraber sonsuza dek yaşayacak ve canlı kalacaktır. Aziz şehitlerimizin kanlarıyla ve milletimizin büyük fedakârlıklarıyla kurduğu cumhuriyetimizin müdafaası ve muhafazası her şeyden önemlidir. Biz de ülkemizin birlik ve beraberliği için her türlü fedakârlıkta bulunmalı ve Cumhuriyetimize sahip çıkmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, vatan uğruna can veren aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, tüm milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutluyorum."

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi