BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MUHTARLIK İŞLERİ DAİRE BAŞKANI ARAPGİR’ DE MUHTARLARLA BİR ARAYA GEL

Malatya Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Murat Nalçacı 21 Ekim 2016 Cuma günü Arapgir ilçesine gelerek muhtarlarla bir toplantı düzenledi.

            Belediye Toplantı salonunda yapılan toplantıya Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Tümer,  Belediye Başkan yardımcıları ve diğer yetkililer ile muhtarlar katıldı. 

            Muhtarlar Derneği Başkanı Turhan Onar tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu,    muhtarlarımızın demokrasinin vaz geçilmez unsuru ve temel yapı taşları olduğu, kırsal ile merkezi idare arasındaki en önemli iletişimin muhtarlarımızın aracılığı ile gerçekleştirildiği, özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri ve destekleri ile son yıllarda muhtarlık sisteminin öneminin arttığını vurgulayarak, biz Belediye olarak kapımızın ve telefonlarımızın günün 24 saatinde muhtarlarımıza açık olduğunu,  dolayısıyla mahallelerin sorunlarını kendi sorunlarımız gibi bilerek çözümü konusunda Belediyenin tüm birimleri ile birlikte imkânlar dâhilinde muhtarlarımıza yardımcı olacağını söyledi. Başkan Cömertoğlu muhtarlarımızdan özel bir ricada da bulunarak ilçenin resmi tabela nüfusunun 11 bin civarında olduğunu oysaki özellikle yaz aylarında yapılan anket çalışmalarında bu sayının 30 bini geçtiğini tespit ettiklerini belirterek, belediye gelirlerinin adrese dayalı nüfus sistemine göre belirlendiğini ve bu oran üzerinden İller Bankasından Belediyemize pay gönderildiğini dile getirdi. Muhtarlarımızın bu konuya biraz daha hassas davranarak mahallelerine gelen gurbetçilerden ilk adres yerlerinin Arapgir olarak değiştirilmesi gerektiği ricasında bulundu. Bunun için ise TÜİK her yılın 15 Kasım 31 Aralık tarihinde yerleşim yerlerinde ikamet eden kişileri baz alarak resmi nüfusu belirlediğini, bunun için muhtarlarımızın bu hususu dikkate almalarını söyledi. Bu günkü toplantıya katılarak bizleri onurlandıran Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Murat Naçlacı’ ya da şükran duygularını ifade ederek ilçenin sorunlarını birlikte çözüme kavuşturacağımıza yürekten inanıyorum dedi.

            Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Murat Nalçacı ise Arapgir’ de gördüğü birlik ve beraberliğe vurgu yaparak, Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri dairesi olarak tüm muhtarlarımızın yanında olacaklarını, muhtarlarımızın bölgeleri ile ilgili sorunlarını Muhtar Bilgi Sistemi üzerinden ya da yazılı olarak kendilerine iletilmesi halinde çözümü konusunda gerekli desteği sağlayacaklarını belirterek Başta belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu olmak üzere tüm katılımcılara teşekkürlerini dile getirdi.  Daha sonra muhtarlarımızın sorularını cevaplayan Nalçacı,  Belediye Başkanlığını ve Muhtarlar Derneğini ziyaret etikten sonra ilçemizden ayrıldı.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi