BAŞKANIMIZ HALUK CÖMERTOĞLU ARAPGİR REYHANI TANITIMI İLE İLGİLİ SEMİNERE KATILDI

21 Ekim 2016 tarihinde İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu “Arapgir Mor Reyhanının Kurutma Parametrelerinin Optimize Edilmesi ve Katma Değeri Yüksek Ürünler Elde Edilmesi” konulu seminer verdi.

Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu seminerde Geçtiğimiz aylarda Arapgir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen projeden bahsederek, birçok özelliği ile diğer coğrafyalarda yetiştirilen reyhan bitkisinden çok farklı olan ve özgün bileşimlere sahip olduğu tespit edilen Arapgir Reyhanı’nın geliştirilmesi, yaygın biçimde yetiştirilmesi, Arapgir halkına ekonomik girdi sağlaması için yenilikçi bir girişimin başlatıldığını belirtti. Arapgir Belediyesi’nin sahipliğinde, İnönü Üniversitesinin bilimsel yöneticiliğinde başlatılan ‘Reyhan’ projesinde tam anlamıyla başarı sağlandığını söyleyen Cömertoğlu, ayrıca reyhanın faydaları ve insan sağlığı için ne kadar önemli olduğunu belirtti.

Yoğun ilgiyle izlenen seminere, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Prof. Dr. İbrahim Türkmen, İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Adnan Hayaloğlu, TAGEM (Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü)’den Ziraat Mühendisleri Aydın Karakuş ve Atila Uyar, Kayısı Araştırma Enstitüsü Müdürü Abdullah Erdoğan, MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği) Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, Esenlik Ltd. Şti Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Orhan ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi