MUHTARLAR GÜNÜ İLÇEMİZDE TÖRENLE KUTLANDI

19 Ekim 2015 tarih ve 29507 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2015/11 sayılı Başbakanlık Genelgesi ve “Ulusal ve Resmi Bayramlar İle Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği” kapsamında yerel demokrasimizin en eski örneğini temsil eden muhtarlık müessesesinin kuruluşu çerçevesinde yurdumuzun her köşesinde olduğu gibi ilçemizde de 19 Ekim 2016 Çarşamba günü Saat 10.00 da  yerel demokrasilerimizin hafızalardan silinmeyecek şekilde Milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde kutlandı.

            Muhtarlar Derneğinin çelenginin Atatürk Anıtına sunulmasının ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasına müteakip günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

            Törene Belediye Başkanı Haluk CÖMERTOĞLU, Daire Amirleri ve  Mahalle Muhtarları katıldı.  Belediye Başkanlığı ve Muhtarlar Derneğine yapılan ziyaretlerin ardından programa son verildi. 

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi