TÜRK DÜNYASININ 22 RESSAMI ARAPGİR’DE

Türk Dünyası Ülkelerinin bağımsızlıklarının 25. yılına itafen,  Türk Kültür Teşkilatı-TÜRKSOY’un geleneksel etkinlikleri arasında önemli bir yere sahip olan TÜRKSOY Ressamlar buluşmasının 19’ncusu, 10-20 Ekim 2016 tarihleri arasında Malatya gerçekleştiriliyor. 

Malatya Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde İnönü Üniversitesi ve TİKA işbirliğiyle düzenlenen etkinliğe 19 ülkenin tanınmış birbirinden yetenekli 22 ressamı katıldı.

Etkinlik kapsamında ilçe ziyaretlerinin de yer alması sebebiyle konuk 22 ressam 12 Ekim Çarşamba günü Arapgir ilçesini ziyaret ettiler.  İlçenin doğal, tarihi ve turistik mekanlarını gezerek bol bol resim çeken ressamlar tarihin, doğanın ve yeşilin bir arada bulunduğu Arapgir’ in saklı kalmış bir cennet olduğunu, temiz havası ve halkın sıcak ilgisi de bu özellikler ile birleşerek ilçeye artı bir değer kazandırdığını dile getirdiler. Konuk ressamlar akşam saatlerinde ilçeden ayrıldılar. Ressamların yaptıkları çalışmalar 20 Ekim 2016 günü Saat 10.00 da Büyükşehir Belediyesi Sanat merkezinde sergilenecektir.

 

 

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi