DAMIZLIK KOYUN KEÇİ YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİNDEN ZİYARET

25 .08.2016 Perşembe Günü  Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Belediyemizi  ziyaret etti.

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan AKIN ve beraberindeki teknik ekip Belediye Başkanı Haluk CÖMERTOĞLU nu ziyarette bulundular. İlçemizin küçük baş hayvan yetiştiriciliğin de  çok önemli bir nokta olduğunu ve ilçemizdeki yaylalarda yetiştiricilik yapanlara vermiş olduğu destekten dolayı teşekkürlerini ileten AKIN yayladaki yetiştiricilerin diğer sıkıntılarını dile getirdi.

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan AKIN  Belediye Başkanı Haluk CÖMERTOĞLU na çobanların giydiği olmazsa olmaz keçe kepeneğin minyatürünü hediye etti.

Belediye Başkanı Haluk CÖMERTOĞLU yaptığı konuşmada, “ilgili projelerinizle Hayvan yetiştiriciliği yapan ve bu işten geçimini sağlayan insanlara hem ön açıcı hem de yardımcı bir rol üstlenerek onların üretimine  destek olarak bunun pazardaki paylarına destek olarak gelişmelerine yardımcı oluyorsunuz. Tabi bir ülkenin geçmişiyle geleceği arasındaki en önemli köprü  gelenekleri ile geçmişidir. Bizim  Anadolu coğrafyasında ki yaşam  geleneklerimizde  hayvancılık öncelikle küçük baş hayvancılık bizim olmazsa olmazlarımızdır.  Geçimimizin ve şehir hayatımızın hatta sağlığımızın önemli bir değeri hayvancılıktan geçmektedir sadece o insanların  geçimini sağlaması değil  evinde oturan insanların  sağlıklı bir hayatı devam ettirmesinde de önemli bir unsurdur. Bu nedenle yaptığınız çalışmaların hepsinin karşılığı çok kayda değer ve bu açıdan daha da fazlasını yapmamız gerektiğini düşünen ve inanan gayret eden birisiyim, sık sık hayvancılarımızı ziyaret edip dertlerine ortak olmaya çalışıyoruz. Vermiş olduğunuz bu anlamlı hediyenizden dolayı da teşekkür ediyorum”  dedi.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi