TURİZM MASTER PLANINDA SONA YAKLAŞILIYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan 2016- 2023 Malatya Turizm Master Planı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Konu ile ilgili olarak Malatya merkezde ve 13 ilçede çalışmalar ve bilgilendirme toplantıları yapılmış, elde edilen bilgiler plana ayrıntılı bir şekilde işlenmişti. Çalışmalarda sona yaklaşıldığını belirten yetkililer, hazırladıkları plan taslaklarını merkezde ve tüm ilçelerde yaptıkları toplantılarla kamuoyuna duyurmaktadırlar. Son olarak ta yapılan çalışmalar hakkında tüm mahalle muhtarlarına bilgi verildi. 22 Ağustos Pazartesi günü belediye toplantı salonunda düzenlenen toplantıda muhtarlarımıza planın tüm içerikleri slayt eşliğinde sunuldu ve konu hakkında muhtarlarımızla görüş alış verişinde bulunuldu ve temsil ettikleri mahalle ile ilgili olarak muhtarlarımızla bir anket çalışması da yapıldı. 

            Toplantıya Dr. Ümit ÖZCAN, Yük. Mimar Aykut Ülkü TEKİN, Şehir Plancısı Özge Deniz DOKUZ, Arkeolog Taylan KIZILDAĞ, Arapgir belediyesi yetkilileri ve mahalle muhtarlarımız katıldı. Çalışmalarda Arapgir ilçesinin birçok alanda Malatya’ da ilk sırada yer aldığını belirten yetkililer,  projenin 2016 yılı Eylül ayı içerisinde tamamlanacağını söylediler.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi