ARAPGİR 'DE ÜCRETSİZ WİFİ YAYINI BAŞLADI

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçe merkezlerinde halkın hizmetine sunulmak üzere ücretsiz wifi (wireless) alanları kuruluyor. Arapgir'de de dün itibariyle yayına başlayan ücretsiz wifi alanı Arapgir Belediyesi Hami Aydınlar Çay Bahçesinde hizmete girdi.

21. yüzyılın en önemli iletişim araçlarından biri haline gelen internet için, kablosuz internet teknolojisine olan ihtiyaç gün geçtikçe artıyor. Teknolojide sınır tanımayan iletişim ağları her gün yeni bir özellikle karşımıza çıkıyor. Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen çalışmayla tüm ilçeler ücretsiz wifi alanına kavuşurken bu çalışmayla vatandaşların bu teknolojiyi ücretsiz olarak kullanması sağlanıyor.

İlçemize kurulan kablosuz internet alanı 150 metre çaplık bir alanda yayın yapıyor. Her kullanıcı kimlik bilgisi üzerinden ağ alanına erişiyor. Kişi başı ayrılmış olan alan ise günlük 50 mb. Özellikle sosyal ağlar için kullanıma elverişli olarak görülüyor.

Belediye Başkanımız Sayın Haluk Cömertoğlu, wifi alanı üzerinde yaptığı incelemede, ilçemizin dünya ile entegrasyonunda büyük bir adımın atılmış olduğunu, yakın dönemler içerisinde daha fazla alanı kapsayacak yeni çalışmalar içerisine girilebilineceğini, bu vesile ile başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtti.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi