DEMOKRASİ NÖBETİNE ANLAMLI ZİYARET

 

ARAPGİR İLÇESİNDE 20 GÜNDÜR TUTULAN DEMOKRASİ VE VATAN NÖBETİNE MALATYA HEYETİ DE EŞLİK ETTİ.

            15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından ülke genelinde olduğu gibi Arapgir ilçemizde de milli iradeye sahip çıkmak amacı ile tutmakta olduğumuz demokrasi ve vatan nöbetine 03 Ağustos 2016 günü AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan KAHTALI ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet ÇAKIR’ da teşrif ettiler.

            Belediye Çay bahçesinde saat 20.00’ de başlayan demokrasi ve vatan nöbetine İlçe Kaymakamı Tekin ERDEMİR, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan KAHTALI, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet ÇAKIR, Arapgir Belediye Başkanı Haluk CÖMERTOĞLU, Ak Parti Arapgir İlçe Başkanı Mehmet TÜMER ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

            Kuran-ı Kerim Tilavetiyle başlayan demokrasi nöbeti daha sonra protokol üyelerinin konuşmaları ile devam etti.

            Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Tümer yaptığı açılış ve selamlama konuşmasında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ ın emirleriyle 20 gündür tutmakta olduğumuz demokrasi ve vatan nöbetimize iştirak eden tüm katılımcılara hoş geldiniz diyerek bu önemli görevde bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum dedi.

            İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Güler; Ortası ticaret, üstü ihanet olan FETO terör örgütünün yaptıkları hepimizin malumudur. Allahın izniyle 79 milyon Türk halkı bir daha böyle bir darbe girişimine izin vermeyecektir. Al-i İmran suresinin 154. Ayetinin mealinde Yüce Allah şöyle buyurmaktadır: Onlar tuzak kurdular, Allah’ da onların tuzaklarını boşa çıkardı. Şüphesiz ki Allah tuzakları boşa çıkaranların en hayırlısıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız ve sayın başbakanımızın dediği gibi tek devlet, tek vatan, tek bayrak vurgusunu bir kez daha yapıyor, katılımınızdan dolayı herkese teşekkür ediyorum. Dedi.

            Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu konuşmasında özetle: Gecemizin ve yarınlarımızın aydınlık olması temennisiyle bu kutsal davaya iştirak eden herkese hoş geldiniz diyorum.  Çok Değerli İl Başkanım ve Çok değerli Büyükşehir Belediye Başkanım ve ekibi bizleri onurlandırdılar kendilerine şahsım ve ilçe halkım adına minnet ve şükranlarımızı sunarım 15 Temmuz akşamı darbe kalkışmasının ortaya çıkması ile il teşkilatlarımızla irtibatlandığımızda Değerli Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve il teşkilatımız sokağa çıkarak büyük bir faaliyet gerçekleştirilmiş ve Malatya’ nın stratejik noktalarını tutarak bu hain girişimi engellemişlerdir. Halkın yarına bıraksak ne olur demesi haricinde ne olacağını önceden görmüşlerdir. Yarın çok geç olurdu. Hazreti Ömer’ in güzel bir sözü vardır. Fırsatlar bulutlar gibidir, üzerinizdeyken sizindir, geçene vah vah etmeyiniz. Çok şükür biz vah vah edenlerden olmadık. Bu konuda bizlere önderlik eden başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza ve bütün ekibe, siz değerle halkımıza çok teşekkür ediyoruz.  Türkiye üzerinde kötü emeller besleyen ülke ve kişiler bu güne kadar sizleri böl, parçala ve yönet mantığı ile idare etmiştik şimdi ise böl, parçala ve yut taktiği ile sizi yok edeceğiz diyorlar. Yutmak için her türlü senaryolar ve hesaplar yapılmıştı fakat bir hesap yapılmamıştı. Allah ile olan hesap unutulmuştu, milletin yegane güç olduğu, milletin Allah’ın uhdesine gönülle bağlı olduğu unutulmuştu.  Sokağa gecenin yarısında kim çıkar, kim mukavemet gösterir diye düşünülmemişti. Hay olan Allah bütün yeryüzünün yaratıcısı ve idarecisidir. Siz kim oluyorsunuz ki sulh içinde yaşayan, milli ve manevi değerleriyle ayaklarının üzerinde duran bir toplumu lime lime parçalayıp emperyalist ve Siyonist güçlerin uşağı haline getirmek istiyorsunuz. Şükürler olsun ki Rabbim ve milletimiz buna müsaade etmedi. Bir daha böyle bir olayın yaşanmaması için hep birlikte mücadelemizi sürdüreceğiz. Memlekete kalkmış el kırılırsa ancak sulh olur. Ben bu davada ilk günden itibaren destek veren ve milleti sokakta buluşturan, birleştiren ve bütün eğilimleri bir arada tutan siyasi partilere,  duyarlı vatandaşlarımıza minnet duygularımı belirtir, katılımınızdan dolayı hepinize bir kez daha hoş geldiniz diyorum. Dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır;  Yapılan eylemin sıradan bir darbe girişiminin olmadığı, çok planlı ve çok programlı bir girişimin eseri olduğu, bunun gerisinde ülkemizi işgale hazır bir hale getirilmesinin hazırlıklarının olduğu, içeride ise dış güçlerle iş birliği yapan ihanet gurubunun olduğu gerçeği ortaya çıkmıştır. Bu yolda çok ciddi mesafeler alınmış ve bu işlere yöneltilen kişiler akılara durgunluk verecek şekilde kimliklerini gizlemişler, kimliksiz ve kişiliksiz yaşamışlar, işlerini büyük bir gizlilik içerisinde yürütmüşlerdir. Bu kadar derin bir yapılanmanın amacı sadece iktidara gelmekle sınırlı olamaz. Bu planlamada ülkenin yetişmiş bütün siyasetçileri, akademisyenleri, bilim adamları ve üst düzey kişileri yok edilmek istenilmiştir. Dolayısıyla ülkemizin 50 yıl ayağa kalkmayacak şekilde yok edilmesini planlamanın neticesi olduğunu görmek bizleri derinden üzmüştür. Devleti ayakta tutan kurumların içerisine sızmalar olduğuna hep birlikte şahit olduk. Bu nedenle bizim vatanımız için birlik için uyanık olmamız lazımdır. Siyasi görüşümüz ne olursa olsun bu vatanda birlikte yaşayacağız. Bu oyun bu hesap hiçbir zaman bitmez. Çünkü karşılarında büyüyen, gelişen, kalkınan bir ülke var, dünya siyasetine yön veren bir ülke var, onların çıkarlarıyla Türkiye’ nin çıkarları hiçbir zaman uyuşmuyor. Dolayısıyla birlik ve beraberliğimizi sağlayıp, olayları çok iyi analiz etmemiz lazımdır. Halkımız ferasetlidir, onlarla ne kadar gurur duysak azdır. Halkın ülkesini sahiplenmesi, vatan hainlerinin karşısında durması bizim için güzel bir tablodur. İnşallah bu birlik ve beraberliğimiz bozulmaz. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın, tuzak kuranların tuzaklarını başlarına musallat etsin. İnsanlar bir şeye inandığı zaman, beyinleri yıkandığı zaman tehlikeli olurlar. Bunun için mücadelemizi devam ettirerek bu tür yapılara müsaade etmeyeceğiz. Bunların yaptığı olumsuzluklar zamanla açığa çıkacak, tarih bunları yazacaktır ama vatana ihanetin asla affı yoktur. Bundan sonraki süreç hesap sorma sürecidir. Biz gelecek nesillere evlatlarımıza sağlıklı bir dünya bırakmak istiyorsak, ahretimizi kurtarmak istiyorsak bu tür ihanet şebekeleriyle canımız pahasına mücadele etmemiz gerektiğini belirterek,  hepinize teşekkür ediyorum. Dedi.

            AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı; 15 Temmuz akşamı farklı bir gün, farklı bir gece yaşadık. Ülkede her şey yolunda gidiyor iken, dünya çapında önemli projeleri gerçekleştiriyor iken, 30-40 yıldır terörle can siperine savaşıyor iken bir telefonla darbe kalkışması olduğu haberi geliyor ve teşkilatlarımızı toplamamız isteniyor. Biz ilk etapta buna bir anlam veremedik. Soğukkanlılıkla bizden yapılmasını istenilenleri yapmaya başladık. Yıllardır Amerika’ da yaşayan bir hainin ve bu kişiye de yıllardır körü kürüne biat etmiş bir toplulukla beraber ülkemizin yüksek menfaatleri taşeronlar eliyle birilerine peşkeş çekilmek istenilmiştir. Ülkemizde yaşayan hiçbir mezhepten, hiç bir kavimden kimsenin tasvip etmediği bu darbe kalkışması maşalar tarafından dış güçler için yapılmıştır. Ülkemizdeki inanmış samimi insanların duaları ve gayretleri ile bunların hesaplarının hepsi boşa çıktı.

Kıymetli kardeşlerim, oyunlar böyle silsile ile devam ederken, Malatya’mızdan da bahsetmek istiyorum. Malatya’mızda da biliyorsunuz İkinci Ordu Komutanlığı var. 7. Ana Jet Üssü var, Garnizon Komutanlığı var. Ama maalesef birinci ve üçüncü ordu komutanları açıklama yapmış olmasına rağmen o gece, ikinci ordu komutanı bir türlü açıklama yapmadı. Defalarca kendisine bu söylenmiş olmasına rağmen,  telkin etmeye çalışıyorum, düzeltmeye çalışıyorum diyerek herkesi oyaladı. Sonunda sabahında tankları çıkardı alçak. Ama Allah'a şükürler olsun onun öncesinde başta Büyükşehir Belediye Başkanım olmak üzere, Sayın Valimiz, Emniyet Müdürümüz ve İl Jandarma Komutanımızla beraber yapılmış olan çalışmaların sonucunda biz bunların da önlemini almış olduk. Büyükşehir Belediye Başkanıma hepinizin huzurunda bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Daha bu karar alınmadan önce bütün iş makinalarını bütün araçlarını gerekli yerlere, hem ikinci ordunun bulunduğu yere, hem Altay Kışlasına, hem de hava alanına hemen gönderdi. Biliyorsunuz o gece de Malatya'ya 7 tane kargo uçağı gönderildi ve o uçakların tamamı mühimmat yüklü. Diğer F4'ler de iş başı yapmış, o mühimmatı alıp artık ülkenin neresinde katliam yapacaklarsa oralara götürdüler. Bugün hala olmuş Türkiye'deki bütün hava limanları açılmış olmasına rağmen Malatya havalimanı halen kapalı. Büyükşehir Belediye Başkanım bütün iş makinalarıyla beraber   havaalanına girdi ve oradaki iki tane pistin tamamını hareketsiz hale getirmek için kapattı. Bundan ve diğer önlemlerinden dolayı da ben kendisine hepinizin nezdinde bir kez daha teşekkür ediyorum. Kıymetli kardeşlerim, bu bizim direnişimiz onurlu bir direniş. Vatanımız ve namusumuz için direniyoruz. Tüm dünya mazlumları için direniyoruz. Bu ülkede Allah'a şükürler olsun operasyon yapmaya kalkanların hepsinin başına geçti bu iş, bundan sonra da Allah'ın izniyle bizde bu samimiyet ve birliktelik devam ettiği müddetçe alevisiyle sünnisiyle, Türküyle Kürdüyle, tüm siyasi partilerdeki kardeşlerimizle beraber vatanımız için tek vücut olduk, tek yürek olduk ve öyle de olmaya devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız Külliyede hem CHP, hem MHP hem de Ak Parti Genel Başkanımızı davet ederek burada ülkemizin gidişatıyla ilgili yapılması gereken çalışmaların talimatını verdi. Burada onlarla ilgili istişarelerini yaptı. Bu birliktelik şu anda ülkemiz üzerinde oyun kurmaya çalışanların hepsine bu yeterli bence. Artık Allah'a şükürler olsun. Bizim ülkemizde bu refah seviyesinin yükselmesini istemeyenler, 2023 ve diğer hedeflerimize ulaşmamızı istemeyenlerin bütün hayalleri kursağında kaldı inşallah. Dedi.

Arapgir Kaymakamı Tekin Erdemir: Yüce milletimiz binlerce yıllık tarihinde birçok ihanet yaşadı. Ancak böyle bir ihaneti ilk defa yaşıyor. Çünkü asker kılığına girmiş FETÖ üyeleri halkımıza, meclisimize, Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, illerdeki görevli üst düzey yöneticilerimize bütün topyekûn bütün milletimize silah çektiler. 237 vatandaşımızı şehit ettiler. 2 binden fazla vatandaşımızı da gazi ettiler. Çok şükür başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere devlet büyüklerimiz ve devletimizin her kademesinde çalışan bu yapıya, bu terör örgütüne karşı olan bu milletin evlatlarıyla ve aziz milletimizin fedakârlığıyla bu yapı püskürtüldü. Çok şükür artık bu ülkede kimse böyle bir operasyona bir daha girişemeyecek. Tabi bu saatten sonra zaman hesap sorma zamanı. Onu da yapacak olan yine devletimizin yöneticileri olarak bizleriz. Arapgir'de 3 haftadır bu yapıyla beraber hareket eden herkese bu hesabı soruyoruz ve soracağız. Ezan okunuyor, hepinize teşekkür ediyorum. Allah'a emanet olun diyorum. dedi.

 

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi