BOLPINAR GÖLETİ 320 DEKAR ARAZİYE HAYAT VERECEK

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından ilçemizde inşa edilen Bolpınar Göleti’nde çalışmalar hızla ilerliyor. İnşaatının büyük bir bölümü tamamlanan gölette membranla sızıntı ile kaybı önlemek için kaplama çalışmaları sürdürülüyor.

Arapgir’de tesis edilen gölet merkez kil çekirdekli, homojen dolgu gövde tipinde inşa ediliyor. Göl alanı sıyırma kazıları tamamlanan inşaatta suyun toprağa kaçmaması için taban membranla kaplanıyor. Büyük bir bölümü tamamlanan inşaatın yıl sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 25,6 metre yüksekliğine sahip olacak Arapgir Gölet’inde 307 bin metreküp su depolanacağını söyleyerek şöyle konuştu:

“Arapgir için büyük bir önem arz eden gölet ile 320 dekar zirai araziyi suya kavuşturacağız. İnşaat çalışmalarına hızla devam ediyoruz. İnşallah bu yılın sonunda tamamlayarak çiftçilerimizin hizmetine sunacağız. Arapgir için, Malatya için, Türkiye için bundan sonra da var gücümüzle çalışacağız.”

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi