KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI İLE VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN ZİYARET

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Mustafa BOZDEMİR, Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Ali HÜRATA ve beraberlerindeki 8 kişilik heyet  14.07.2016 Perşembe günü ilçemizi ziyaret ettiler.

İlçe Kaymakamı Tekin ERDEMİR, Belediye Başkanı Haluk CÖMERTOĞLU, Belediye Başkan Yardımcıları Basri AKNAR ve Çetin ÖZDEMİR tarafından karşılanan heyet tarafından ilçemizin tarihi ve turistik mekanları gezdirildi.

Heyet ile yapılan toplantıda Belediye Başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU ilçemizde yapılan çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi verdikten sonra kurumları ilgilendiren taleplerimizi de gelen yetkililere  iletti. Vakıflar Genel Müdürlüğünde bulunan taleplerimizden; Osmanpaşa mahallesinde bulunan Yeni Caminin ihalesinin ve  Cafer Paşa Camisinin onarımının ilana çıkartılacağını,  Projesi tamamlanan Hacı Yahya camisinin projelerinin ise kurulun onayına sunulacağını söylediler.

İlçemizin doğal güzelliğine hayranlığını gizleyemeyen ve yapılan tarihi ve kültürel çalışmaları takdirle karşılayan heyet  Belediye Başkanı Haluk CÖMERTOĞLU’ na  teşekkür ederek,  İlçemizde yapılması gereken diğer kültürel  çalışmalara  her zaman  destek olacaklarını belirttiler. Geceyi ilçemizde geçiren heyet  15.07.2016 tarihinde ilçemizden ayrıldı.

15.07.2016 günü ilçeye gelen ikinci bir heyet ise Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müşaviri Mehmet KARABULUT, İl Kültür ve Turizm Müdürü Derviş ÖZBAY ve beraberindeki ekip te ilçemizde yapılan kültürel çalışmaları inceleyerek yetkililerden bilgi aldılar.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi