BAŞBAĞLAR KATLİAMI UNUTULMADI

Erzincan'ın Kemaliye İlçesi'ne bağlı Başbağlar Köyü'nde, 5 Temmuz 1993 günü Pkklı  teröristler tarafından katledilen 33 köylü, 23 yıl sonra köyde düzenlenen törenle anıldı. Törene milletvekilleri birlikte katılarak birlik beraberlik mesajları verdi.

Erzincan'a 223, Kemaliye ilçesine 70 kilometre uzaklıkta bulunan Yukarı Barasor Vadisinin en son köyü olan Başbağlar Köyündeki anma törenine Erzincan Vali Yardımcısı Ahmet Türköz, Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Karabey Atıcı, AK Parti Erzincan Milletvekilleri Sebahattin Karakelle, Serkan Bayram,Kemaliye Kaymakamı Alper Çifçi, Kemaliye Belediye Başkanı Mustafa Haznedar, Arapgir Belediye Başkan'ımız Haluk Cömertoğlu, Arapgir Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Tümer, Arapgir Belediye Başkan Yardımcısı Basri Aknar, Malatya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi İlhami Mengi, vatandaşlar ve köylüler katıldı. Katliam yıldönümü bayramın birinci gününe denk geldiği için çarşamba günü yapılan anma töreni Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Katliamdan yaralı kurtulan Köy Muhtarı Ali Akarpınar, terörün ve teröristin hamisi olan şer odaklarının kurgulanmış senaryoyu Başbağlar Köyü'nde adeta bir soykırım yaparcasına uyguladıklarını belirtti. 
Törenin ardından, 33 vatandaşın katledildiği alanda yapılan şehitlik ziyaret edildi ve dua okundu.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi