BİSİKLETÇİLER YILSONU KAMPINI ARAPGİR’DE GERÇEKLEŞTİRDİ

İnönü Üniversitesi Bisiklet Topluluğu (İÜBİS) tarafından gerçekleştirilen “Sene Sonu Kamplı Arapgir Turu” etkinliği Arapgir Belediyesi’nin organizasyonuyla ve ev sahipliğinde tamamlandı.

Geçtiğimiz hafta Salı gününden başlayıp Perşembe gününe kadar süren etkinlikte İnönü Üniversitesi Bisiklet Topluluğuna üye bisikletçiler ilk gün Malatya’dan çıktıkları yolu Arapgir’e kadar pedallayarak tamamladılar. Hareket ve kamp planına göre ilk gün Kozluk Çayı üzerinde bulunan Tarihi Meydan Köprüsünde kamp yapılması gerekirken, yoğun yağışlar ve hava muhalefeti nedeniyle ilk günkü kamp programı Arapgir Kapalı Spor Salonunda gerçekleşti.

İkinci gün Eskişehir (Osmanpaşa) Vadisi turuna çıkan bisikletçiler tarih ve doğa ile iç içe bir tur yaparak kamp yapacakları yer olan Meydan Köprüsüne vardılar. Burada tüm hazırlıklarını tamamlayan ekip Kayaarası Kanyonuna yürüyüş gerçekleştirdi. Trans yürüyüşün ardından programı tamamlayan sporcular Perşembe günü ilçeden ayrıldı.

İÜBİS Başkanı Uğur ÖZTEKİN organizasyon dolayısıyla ve ev sahipliği için Arapgir Belediyesi’ne teşekkürlerini ileterek, Arapgir’in tarihi ve doğal güzellikleriyle, gezdikleri en güzel yerlerden biri olduğunu, böyle bir etkinlik gerçekleştirebilmiş olmanın kendileri için bir şans olduğunu ifade etti.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi