MALATYA KENT KONSEYİ İLÇELER BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği Malatya’nın ilçelerinin birbirlerini daha yakından tanımaları için, ilçelerin unutulmaya yüz tutmuş kültürel değerlerini tanıtmak ve gün yüzüne çıkarmak için Malatya’nın 13 ilçesinin katıldığı “Malatya İçin İlçe Buluşmaları” programı düzenledi. Söz konusu program kapsamında, Arapgir İlçesi ve diğer ilçeler stantlarında kendi kültürel birikimlerini sergilediler.

Malatya Kent Konseyi’nin ev sahipliğinde yapılan ilçe buluşmaları programına Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Malatya Kent Konseyi Başkanı Ahmet Çakır, ilçe kaymakamları, siyasi parti temsilcileri, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ilçe muhtar derneği başkanları, ilçe muhtarları, çeşitli sivil toplum kuruluş temsilcileri ve ilçelerden gelen misafirler katıldı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Bu tür etkinlikler kaynaşmamıza, kültürel zenginliğimizin korunmasına, yaşamasına ve gelecek nesillere aktarılması konusunda çok güzel etkinliklerdir. Genel sekreterimizin ortaya koymuş olduğu güzel hedefler var. Bu hedefler doğrultusunda ilçelerimizi tek tek Malatya’ya tanıtacağız. Malatya’mız Büyükşehir olmasından sonra ilçelerdeki hemşerilerimiz diğer ilçelerimiz tanıma fırsatı bulamayabiliyorlar. Bu program Malatya’da yaşayan diğer hemşerilerimizin de göreceği şekilde buraya taşınmış oldu. Kent Konseyi’nin kültürel farklılıklarımızı ve zenginliklerimiz görmek adına atmış olduğu bu ilk adımın devamının geleceğini düşünüyorum.” dedi.
Çakır, ilçe stantlarını gezdikten sonra programa emeği geçen ilçe kaymakamlarına, ilçe belediye başkanlarına, ilçe muhtarlarına ve Kent Konseyi Genel Sekreterliğine teşekkür etti ve plaket takdim etti.

 

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi