MAGMA DERGİSİ İLÇEMİZE İLGİ GÖSTERİYOR

Magma Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Özcan Yüksek ve Editör Oktay Uludağ ilçemize gelerek fotoğraf çekimleri ve inceleme gezisinde bulundu.

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu tarafından karşılanan heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Başkan Cömertoğlu, bu ziyaretle birlikte ilçede bulunan yürüyüş rotalarının daha önceki yıllarda olduğu gibi kayıt altına alınıp, lansmanının yapılarak ilgi duyanların dikkatini buraya çekerek, saklı güzellikleri gün yüzüne çıkarmak ve ilçenin sahip olduğu bu dinamizmi işleyebilmek adına önemli bir adımın atılmasına vesile olduğunu belirtti.

Birlikte yapılan kahvaltının ardından heyet ilçede belirlenmiş olan yürüyüş rotalarını incelemek ve kayıt altına almak üzere yola çıktı. Göldağı, Karababa Yaylası, Kayaarası girişi, Eskişehir Vadisi, Serge Mahallesi, gibi önemi yüksek olan bölgeler gezilirken Ormansırtı ve Onar Mahallelerinde bulunan Kaya Oda Mezarları da incelendi.

İlçede incelemeyi tamamlayan heyette Magma Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Özcan Yüksek, Arapgir’i önemli bir değer olarak görüp kabul ettiklerini, yapılan bu ön çalışmadan sonra Haziran ayı içerisinde ekip halinde yeniden derinlemesine bir inceleme yapmak için gelebileceklerini ifade etti.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi