BAŞKAN HALUK CÖMERTOĞLU TKDK YA NEZAKET ZİYARETİNDE BULUNDU

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Malatya İl Koordinatörlüğüne nezaket ziyaretinde bulundu. TKDK Malatya İl Koordinatörü Murat TUNÇ; Cömertoğlu'nu makamında kabul etti. Ziyaretinde TKDK desteklerinin Arapgir ilçesi için öneminden bahseden Cömertoğlu, gelecek dönemlerde Arapgir ilçesinin desteklerden alacağı payın artması için yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Cömertoğlu, "TKDK ülkemizin ve ilimizin ufkunu açtığı gibi Arapgirimizin de ufkunu açmıştır. Bu destekler çiftçimizin daha modern koşullarla tarım ve hayvancılık yapması açısından rol model oluşturmaktadır. TKDK desteklerinin üçüncü aşaması olan "Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme" başlığına ait yatırımlar ilçemizde birçok çiftçimize fayda sağladığı gibi örneklik vazifesi de görmüştür" dedi.

TKDK Malatya İl Koordinatörü Murat TUNÇ; Cömertoğlu'nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti de dile getirerek: "Bizim TKDK olarak yapmaya çalıştığımız aslında çiftçilerimizin ağaçlarına yaptıkları aşıdan başka bir şey değildir. Modern anlamda tarım ve hayvancılığın yurt sathına yayılması için çaba gösteriyoruz. Destek verdiğimiz projeler bizim aşımız. Bunların rol model olacağı diğer tüm çiftçiler de inşallah bizim kırsal kalkınmamızın geleceği olacaklar. Arapgir ilçemiz tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle Malatyamızın bir incisi adeta. Bu güzide ilçemizin de ilerleyen dönemlerde kırsal kalkınma yatırımları açısından örnek bir ilçe olacağına inancımız tamdır. Sizi de bu alanda vermiş olduğunu katkılardan dolayı tebrik ediyorum" diye konuştu.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi