TUR ŞİRKETLERİ İLÇEMİZE İLGİ GÖSTERMEYE BAŞLADI

Yukarı Fırat Havzasında bulunan ilçeleri bölge bazında turizme kazandırmak ve bir turizm destinasyonu sağlamak amacıyla Arapgir Belediyesinin öncülüğünde başlatılan çalışmalar meyvesini vermeye başladı. Merkezi İstanbul’ da bulunan bir turizm firması geçtiğimiz aylarda Türkiye’nin ünlü gurme gurupları ile bölgeye bir tur düzenlemek istediklerini ve bu gurubun Arapgir’ de konaklayacaklarını bildirerek belediye yetkilileri ile temaslarını sürürdüler. 14 Mayıs cumartesi günü Malatya’ dan Kemaliye’ ye giden 23 kişilik heyet konaklamak için akşam saatlerinde Arapgir’ e geldiler. Belediye yetkilileri tarafından Kozluk Çayında karşılanan heyete ölçenin tarihi ve turistik yerleri gezdirilerek bilgi verildikten sonra Millet Hanında yöresel Arapgir yemekleri ikram edildi ve yine Arapgir musikisi ile akşam programı sonlandırıldı. Yöresel lezzetlerin sunulduğu sabah kahvaltısına ise Belediye Başkanı Haluk CÖMERTOĞLU’ da eşlik etti.  Arapgir’ de gördükleri yakın ilgiden son derece memnuniyet duyduklarını belirten gurup üyeleri tekrar Arapgir’ e uzun süne kalmak üzere geleceklerini belirterek Divriği’ ye gitmek üzere ilçemizden ayrıldılar.

Aynı tur şirketi 26-27 Eylül tarihlerinde başka bir heyetle ilçemize gelmek üzere şimdiden Millet Hanında rezervasyonlarını yaptırdılar.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi