MALATYA KENT KONSEYİ ARAPGİR İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ

          Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği  ilçelerde yapılacak çalışmaları istişare etmek amacıyla  12 Mayıs Perşembe  günü  Arapgir ilçesine bir ziyaret gerçekleştirdiler.

          Belediye toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Kent konseyi Genel Sekreteri Abdullah PEKTAŞ ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları Basri AKNAR, Çetin ÖZDEMİR, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü A. Tuncay ÇAĞDAŞ ve ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

          İlçelerde yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunan Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, “Malatya’mızın büyükşehir olmasından sonra ilçelerimizi de Kent Konseyi faaliyet alanlarına katmaya karar verdik. Bu kapsamda Mayıs ayının son haftasında gerçekleştirmek istediğimiz “İlçe Buluşmaları” programı ile ilk adımımızı atmış olacağız” dedi.

          Öncelikli amacımızın ilçeleri bir araya getirerek farkındalık oluşturmak,  ilçelerin birbirleriyle etkileşmesini sağlamak ve kültürümüzü sonraki nesillere aktarılmak olduğunu, ilçelerin kültürel yapı ve dokularını ifade edecekleri faaliyetleri birlikte yapmayı planladıklarını da özellikle vurguladı. 

         Arapgir Heyeti de Malatya kent Konseyinin yaptığı çalışmaların takdire şayan olduğunu, Arapgir’i tanıtmak için kamu ve STK temsilcileri olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yapacaklarını dile getirdiler.

          Arapgir ilçe yöneticileri ile program hakkında karşılıklı soru cevap şeklinde sürdürülen program sonrasında Kent Konseyi Genel sekreteri Abdullah Pektaş, sıcak karşılamaları ve ilgilerinden dolayı ilçe yöneticilerine teşekkür etti.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi