ARAPGİR BELEDİYESİ SAĞLIK PERSONELLERİNE SİPERLİ MASKE DAĞITTI

Arapgir Belediyesi tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüs’e karşı canla başla çalışan sağlık personellerine destek oluyor.

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, ilçemizdeki Ali Özge Devlet Hastanesinde büyük bir fedakarlıkla çalışan sağlık personelini unutmayarak onlara destek olmaya devam ediyor.

Arapgir Ali Özge Devlet Hastanesi ile koordineli çalışan ve gelişmeleri yakından takip eden Başkan Cömertoğlu şunları ifade etti. “Belediye olarak devlet hastanemizin dezenfekte çalışmalarını periyodik olarak gerçekleştiriyoruz. Sağlıkçılarımızın sağlığı bizler için çok önemli. Bu kapsamda sağlık çalışanlarımıza ve belediye personellerimize siperli maske dağıtımını gerçekleştirdik. Dağıttığımız siperli maske sağlık çalışanlarımızın elini yüzüne götürmesine mani oluyor ve herhangi bir damlacığın yüzüne temas etmemesini sağlıyor. Malatya Fotoğraf Ve Sinema Sanatı Derneği (Mafsad)’nin katkılarıyla ilçe kaymakamımız Mustafa Dilekli ile birlikte Arapgir Ali Özge Devlet Hastanesi Başhekimi Abdullah Tümer’e yeterli miktarda siperli maske desteğinde bulunduk. Ülkemizde ilk vakanın görülmesinin ardından belediye hizmet binamızda Arapgir Kaymakamlığı öncülüğünde Vefa Sosyal Destek Grubuna tahsis ettiğimiz bölümde vatandaşlara hizmet etmek üzere çalışmalarımıza 7/24 devam ediyoruz. Sokağa çıkmaları sınırlandırılan vatandaşlarımızın alışveriş, gıda kolisi ve temel ihtiyaç malzemeleri gibi zaruri ihtiyaçlarını evlerine kadar götürüyoruz.  Gece gündüz demeden canları pahasına çalışan tüm sağlık çalışanlarına, vefa sosyal destek grubuna, kolluk kuvvetlerine ve belediye personeline şükranlarımı sunuyorum.

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi