3 KOMŞU İLÇEYİ BULUŞTURACAK MALATYA’DAKİ ETKİNLİKLE İLGİLİ TOPLANTI YAPILDI

Birbirine komşu Arapgir, Kemaliye ve Ağın ilçelerinin ilk kez ortak bir organizasyonla hemşehrilerini bir araya getirmesi amacıyla düzenlenen etkinlikle ilgili hafta içerisinde önemli bir toplantı yapıldı. Toplantıda özellikle Ağın ilçemize yerleşen depremzedelere etkinlikte elde edilecek gelirle yardım edilmesi kararlaştırıldı.

Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Arapgir Kaymakamı Mustafa Dilekli, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Kemaliye Belediye Başkanı Mehmet Karaman, Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu, Malatya’da faaliyet gösteren Arapgir ve Çevresini Kalkındırma, Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Kâmuran Sezer ve Yönetim Kurulu’ndan Abdullah Salkaya, yine Malatya’da faaliyet gösteren AKA (Arapgir, Kemaliye, Ağın) Derneği Başkanı Yusuf Sümer Yalçın ile Arapgir Belediye Başkan Yardımcıları Ramazan Erdem ve Gürbüz Bulut, Arapgir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mesut Kavas katıldı.

29 Şubat Cumartesi günü Malatya’da, Belediye Nikâh ve Düğün Salonu’nda saat 19,30’da başlayacak “Arapgir, Kemaliye, Ağın Buluşması” için yapılacak çalışmaları değerlendiren katılımcılar, ücretsiz olarak gerçekleştirilecek etkinliğe katılım yüksek olması için çalışmalar yapılmasını kararlaştırdı. Arapgir, Kemaliye ve Ağın ilçelerinden gelerek Malatya’ya yerleşenlerin sayısının 50 bini aştığı belirtilirken, ilk kez böyle bir etkinlikle gelenek ve görenekleri ortak üç komşu ilçe halkının bir araya getirildiğine dikkat çekildi.

Arapgir, Kemaliye ve Ağın Belediyelerinin desteği ile Malatya’daki Arapgir Derneği ve AKA Derneği’nin ortak düzenlediği “Arapgir, Kemaliye, Ağın Buluşması’nda mahalli sanatçı Cengiz Yurtsever ile Malatya Musiki Cemiyeti Korosu da bir program yapacak. Gecede çeşitli yöresel ürünlerin ve hediyelerin satışından elde edilecek gelirin büyük bir bölümünün Elazığ’da depremden etkilenip Ağın’a göçen ihtiyaçlı ailelere yardım amacıyla değerlendirileceği açıklandı.

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi