ARAPGİR’DE İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE GIDA YARDIMI

Elazığ'da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından, Tarsus Belediyesi, Artvin Arvahi Belediyesi ve Artvin Kemalpaşa Belediyelerinin gönderdiği gıda maddelerinden oluşan yardım malzemeleri Arapgir Belediyesine ulaştı.

Merkezi Elazığ Sivrice’de meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından, Tarsus, Kemalpaşa ve Arhavi Belediyesinin gönderdiği gıda maddelerinden oluşan yardım malzemeleri Arapgir Belediyesine ulaştı.

Yardımlar belediye tarafından depremzedelere ve ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Tarsus, Arhavi ve Kemalpaşa Belediyelerimiz tarafından ilçeye gönderilen gıda yardımlarını merkez mahalle ve köy muhtarları ile iletişime geçerek koordineli şekilde vatandaşlara ulaştırmaya çalıştıklarını söyledi.

Depremde hasar gören merkez ve kırsal mahallelerimizde de hasarlı binaların oluştuğu ve oturulamaz halde olan binaların tespitleri için Afad ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri bekleniyor. Talepler Kaymakamlık üzerinden dilekçe alınarak takip ediliyor. Oturulamaz hale gelen farklı köylerde bazı ev sahipleri geçici çözümlerle rahatlatılmaktadır. İlçemizde incelemeler devam etmekte olup talepler doğrultusunda ihtiyaçlar Valilik Koordinasyon Merkeziyle ve Belediyelerden gönderilen yardımlarla sarılmaya çalışılıyor.

Başkan Cömertoğlu, yardımda bulunan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdağan’a, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu’na Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek ile Tarsus, Arhavi ve Kemalpaşa Belediyelerine teşekkür etti.

 

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi