CENGİZ YURTSEVEN HALK MÜZİĞİ KONSERİNE BÜYÜK İLGİ

Belediyemiz tarafından düzenlenen Halk Müziği Konseri ilgi gördü.
 
Halk Müziği Sanatçısı Cengiz Yurtseven, sevilen eserlerini seslendirdiği konser ile Arapgirlilerle buluştu.
 
Samime Aydınlar Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen konsere Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu'nun yanı sıra Kemaliye Belediye Başkanı Mehmet Kahraman, Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu, Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, Tümsiad Başkanı Murat Gümüş, Arapgir Belediye Başkan Yardımcıları Gürbüz Bulut, Ramazan Erdem ile STK temsilcileri, Meclis Üyeleri, Mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.
 
Duygu dolu konserde birbirinden değerli Malatya ve Arapgir Türküleri, gönüllere bir kez daha nakş olurken, Samime Aydınlar Kültür Merkezi'ni dolduran Arapgirliler Sanatçısı Cengiz Yurtseven'in seslendirdiği Malatya Türküleri’ne eşlik etti.
 
Programda kısa bir konuşma yapan Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu;" Yaz mevsiminde festivallerle musiki ve müziğe dayalı etkinlikler yapılırken, Arapgir'de ve Yukarı Fırat'ın merkezindeki tüm ilçelere yeni bir alışkanlık geliyor, kış sohbetleri geliyor. Musikiyle, sazıyla, sözüyle halk bir araya geliyor. Dolayısıyla bugün Arapgirliler ile Cengiz Yurtseven'i buluşturmuş olduk. Bu etkinliklerimizi bölgenin genelinde dahada hissettirilerek devam ettireceğiz."diye konuştu.
Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi