HAYVAN HAKLARI FEDERASYONU VE DERNEKTEN ÖNEMLİ ZİYARET

Malatya Doğa ve Hayvanlar İçin El Ele Derneği Başkanı ve Hayvan Hakları Federasyonu Malatya Temsilcisi Gülsüm Fırat ilçemize gelerek Belediye Başkanımız Haluk Cömertoğlu ve Başkan Yardımcısı Gürbüz Bulut’u makamında ziyaret ederek, ilçede bulunan sokak hayvanlarıyla ilgili bilgi aldı. Belediyedeki ziyaretinin ardından Fırat, Belediye tarafından bu konuda yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Konuyla ilgili Malatya Doğa ve Hayvanlar İçin El Ele Derneği sosyal medya hesabından açıklama yapan Dernek Başkanı Gülsüm Fırat, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“KAMUOYUNU BİLGİLENDİRMEDİR!
Dün akşam (16.12.2019) derneğimize gelen Malatya Arapgir Belediyesi’ne ait duruma göre bugün (17.12.2019) Dayanışma Hayvan Hakları Federasyon ve Dernek adına Arapgir Belediye Başkanı Sayın Haluk CÖMERTOĞLU ve Başkan Yardımcısı ile görüştüm. Başkan beyle yaptığım görüşmede bu konuda duyarlı olduğunu, onların bize emanet olduğunu dile getirdi. Kısa aralıklarla sadece kedi köpek değil, kanatlılara yönelik de kırsal alanlarda besleme yaptıklarını söyledi.

Gerek personel gerekse belediye dışındaki kişilerle görüşmelerimde insanların duyarlı olması içimi rahatlattı. Ayrıca Belediyeye ait geçici kalacakları yerleri var, güzel bakıyorlar. Yetişkinler toplanmadan sonra Malatya Büyükşehir Belediyesine kısırlaştırmak amacıyla geliyor. Arapgir ilçesi yayla güzergâhı olduğu için, yayla dönüşü çok sayıda yavrunun terk edildiği, Sivas ve Elazığ bölgesinden çok sayıda bırakıldığını ve bizzat tespit edildiği için bu konuda çok sıkıntı yaşadıklarını belirtti. Ben üzgün gittim ama yeterli olmasa bile huzurlu döndüm. Belediye Başkanımıza ve ekibine çalışmalarında başarılar dileyerek teşekkür ediyorum. Diliyorum hep böyle devam eder ama söz verdi, kendi cep telefonunu verdi bir aksilik olursa direk kendisine ulaşmam için, aynı şekilde Başkan Yardımcısı Gürbüz BULUT da öyle. Bizlerin amacı Belediyelerle işbirliği içerisinde uyumlu çalışmaktır kavgayla ne sonuç alır, ne de o canları koruyamayız.”

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu da yaptığı açıklamada, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Allah’ın yeryüzünde insanlara emanet ettiği bu canların korunması bizler için bir vazife, bir görevden ziyade, vicdani ve merhametle yaklaşılması gereken bir sorumluluktur. Bizler imkânlarımızın da üstünde bir çalışmayla bu hayvanlar için çabalıyor, yalnızca kediler ve köpekler için değil, dağdaki yaban keçilerinin, geyiklerin, kanatlı hayvan çeşitlerinin aç kalmaması için çabalıyoruz. Dönem dönem ekolojik dengenin sağlanması için doğaya keklik, bıldırcın gibi kanatlı hayvanlar salıyor, takibini yapıyoruz. Bu anlamda Sayın Gülsüm Fırat Hanımefendinin bizlere yaptığı ziyareti çok önemli buluyoruz. Niyetlerimiz ve çalışmalarımız her zaman bu canlarımızın menfaatine, onların yaşamlarını sağlıklı hale getirebilmek üzere iken sosyal medyada çıkan kötü ve gerçeği yansıtmayan paylaşımların emeklerimize zarar verdiğini görüyoruz. Bu durum bizleri derinden üzüyor. Bu nedenle sağladığımız irtibat sayesinde derneğimizle iletişim kurarak bu işlerin daha sağlıklı yürüyeceğine inanıyoruz. Dolayısıyla kendilerine ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Çalışmalarında başarılar diliyoruz.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi