İLÇEMİZDE “3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ” NEDENİYLE ETKİNLİK DÜZENLENDİ

İlçemizde “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” nedeniyle etkinlik düzenlendi.

 

Türkiye Beyaz Derneği Arapgir Şubesi tarafından organize edilen Samime Aydınlar Kültür Merkezi'nde 'Engelleri Aşalım Sevgide Bulaşalım' teması ile düzenlenen etkinliğe Arapgir Kaymakamı Mustafa Dilekli, Arapgir Belediye Başkanı Haluk, Cömertoğlu, Prof.Dr. İbrahim Gezer, Arapgir Belediye Başkan Yardımcıları Ramazan Erdem ile Gürbüz Bulut, Türkiye Beyaz Derneği Arapgir Şubesi Başkanı Sadık Karagöz, kurum amirleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

 

Programda bir konuşma yapan Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Türkiye Beyaz Derneği Arapgir Şubesi'ne etkinlik için teşekkür ederek, Engellilik konusu yalnızca engelli bireyleri ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren önemli bir konu olduğunu belirtti.

 

Cömertoğlu; "Her birimiz aslında bir engelli adayıyız. Bugün varız ama yarın ne olacağımızı hiç birimiz bilmiyoruz. Herkesin bu duyarlılıkla empati yaparak engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkılmasını diliyorum" diye konuştu.

 

Arapgir Belediyesi, İnönü Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri Topluluğu, Türkiye Beyazay Derneği Arapgir Şubesi ile birlikte Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Programı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Ayhan tarafından farkındalık oluşturmak amacıyla ilçemizde bir klip hazırlandı. Doç. Dr. Ali Ayhan'ın seslendirdiği "Türkiyem Canım Benim" şarkısı eşliğinde hazırlanan klip sosyal medyada kısa sürede çok sayıda kullanıcı tarafından beğenildi.

 

Çeşitli okullardan öğrencilerin şiir okuduğu etkinlikte, Prof.Dr. İbrahim Gezer'de günün anlam ve önemini içeren bir konferans verdi.

 

Etkinlik çeşitli sunum ve gösterilerle sona erdi.

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi