BAŞKAN CÖMERTOĞLU MUHARREM AYI MÜNASEBETİYLE DÜZENLENEN PROGRAMA KATILDI

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Muharrem ayı münasebetiyle Arapgir Hacı Bektaş Veli Kültürünü Tanıtma Derneği tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.

İftar çadırında düzenlenen programa; Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Gürbüz Bulut ve Ramazan Erdem, Arapgir Hacı Bektaş Veli Kültürünü Tanıtma Derneği Başkanı Sadık Boztepe ve vatandaşlar katıldı.

Muharrem ayı iftar programında Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu; “Muharrem ayı, İslam dininde kıymetli olduğu bildirilen dört aydan biridir.” “ Kerbela, yeryüzünün en temiz ve en saygın bölgesidir ve hiç şüphesiz orası cennet mekanlarındandır.”  Öncelikle bu muharrem ayı akşamında sizleri selamlıyor, tutulan oruçların ve yapılan ibadetlerin hak katında kabul olmasını gönülden niyaz ediyorum. Muharrem, hicri takvimin ilk ayı olup 1 muharrem, hicri yılbaşıdır. Allah’ın ayı olarak bilinen muharrem ayı ilahi bereket ve feyzin, rabbani ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı bir aydır. 

Muharrem ayı her ne kadar oruç olarak algılansa da on ikinci günden sonra yapılan Aşure ile hem orucu hem de aşureyi birlikte anımsatır. Peygamber efendimiz (sav) Ramazan-ı Şeriften sonra oruç tutmak istersen muharrem ayında oruç tut. Çünkü o Allah’ın ayıdır. Ondan öyle bir gün vardır ki Allah o günde bir kavmin tevbesini kabul etti. Yine o günde nice kavimlerin de tevbesini kabul edecektir.” dedi.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi