TRT’Lİ YAPIMCILARDAN ARAPGİR’E ÇIKARMA

Türk Hava Yolları ve Anadolu JET firmalarının sponsorluğunda hazırlanan, TRT’nin önümüzdeki dönem en önemli projelerinden biri olarak görülen Anadolunun Emeği Projesi için ilçemizde de Tahta Çivili Ayakkabı ile ilgili çekimler yapıldı. Ali Batur Özdemir ve Çağlar Sarı gibi isimlerin yapım ve yönetiminde yer aldığı program unutulmaya yüz tutmuş meslek, zanaat ve el sanatlarını anlatıp, ustalarını tanıtmayı amaçlıyor.

Tanıtım boyunca kayıt altına alınan çalışmalar aynı zamanda gelecek nesile aktarımı sağlamak için önemli bir proje. Arapgir’in Meşhur Tahta Çivili Ayakkabısı, Erol Hakan tarafından icra edilen en önemli zanaat dallarından. Program için Tahta Çivili bir ayakkabının tüm aşamaları çekime alındı. Daha sonra Tarihi Millet Hanında Erol Hakan’ın Komşusu olan esnaf Alpay Uğurlu ve Belediyemiz Zabıta Amiri Mustafa Bulut ile konu hakkında röportajlar yapıldı.

Yapılan çekimlerin ardından TRT ekipleri ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerini kayıt altına alıp, ilçeden genel görünümler elde edip çekimleri tamamlayarak ilçeden ayrıldılar.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi