PASKALYA BAYRAMI NEDENİYLE ORTAÇLIGİL AİLESİ ZİYARET EDİLDİ

PASKALYA BAYRAMI NEDENİYLE ARAPGİR  KAYMAKAMI VE  BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ  TARAFINDAN ORTAÇLIGİL AİLESİ ZİYARET EDİLDİ.

Hıristiyan dininin önemli günlerinden olan ve her yıl geleneksel olarak kutlanan paskalya Bayramı dolayısıyla bu yıl da   ilçemizde yaşayan tek Ermeni ailesi olan  Ortaçlıgil kardeşler  ziyaret edildi. Ziyarete İlçe kaymakamı Tekin ERDEMİR, Belediye Başkan Vekili Basri AKNAR, İlçe Ak Parti İlçe  Başkanı Mehmet TÜMER,  Belediye Meclis Üyesi İlhami MENGİ, Belediye Başkan Yardımcısı Çetin ÖZDEMİR  katıldı.

            Ev sahibi Mikail   ORTAÇLIGİL  ‘’amacımızın dostluk, kardeşlik ve birlik olmaktır. Yapmış olduğunuz ziyaretiniz bizleri çok duygulandırdı. Bizler de  sizleri evimizde ağırlamaktan  mutluluk duyduk.  Bu önemli günümüzde bizleri  yalnız bırakmadığınız için hepinize çok teşekkür ederiz.”  Dedi.

Belediye Başkan Vekili Basri AKNAR ise; “Geçmişten günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yapan, farklı inanç ve kültürlerin karşılıklı hoşgörü içinde yaşandığı ilçemizde, müstesna bayram günlerini beraberce kutlamamız, dünyaya örnek olacak önemli bir mesaj vermektedir. Son yıllarda dünyada yaşanan olumsuzlukların ortadan kaldırılması, hatta hiç yaşanmamasını temin etmede bu hoşgörü iklimi büyük anlam ifade etmektedir.

Ülkemizde ve dünyada yaşanan son gelişmeler saygı ve sevgi ile birlik olmayı, kardeşçe birbirimizle kucaklaşmayı başarabildiğimiz nispette güçlü olacağımızı, kendi huzur ve mutluluğumuzu hep birlikte ülkemizin geleceğinde gördüğümüz takdirde her şeyi başarabileceğimizi açıkça göstermektedir.

Farklılıkları zenginlik olarak gören bir hoşgörü iklimi içerisinde kutladığımız üç semavi dinin bayram günlerinin coşkusunun hemşerilerimiz tarafından bugün olduğu gibi geleceğe de aynı heyecan içinde aktarılacağına yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; yüzyıllardır sevinç ve kederde kader birliği yaparak bu topraklarda bir arada yaşadığımız Hıristiyan vatandaşlarımızın Paskalya Bayramı’nı kutluyor ve bu bayramın vatandaşlarımıza huzur, mutluluk ve sevinçler getirmesini temenni ediyorum." dedi.

 

 

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi