ÇANAKKALE ZAFERİNİN 101. YIL DÖNÜMÜ İLÇEMİZDE BİR DİZİ ETKİNLİKLE KUTLANDI

Çanakkale Zaferi’ nin 101. Yılı münasebetiyle  İlçe Müftülüğü tarafından  “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü” etkinliği düzenlendi.  17 Mart 2016 Perşembe akşamı Hacı Osmanağa Camiinde yatsı namazından önce düzenlenen Kur’ an-ı Kerim Ziyafetinde İl Müftü Yardımcısı  Emin Yılmaz  ile Cami Müezzini Yusuf TÜRK tarafından Kuran-ı Kerim okundu ve İl Müftü Yardımcısı  Mustafa  Kılınç tarafından dua yapıldı. 18 Mart Cuma günü Sabah namazında ise yine aynı camimizde “Şühedanın İzinde Huzurda Niyazdayız” konulu sohbet ile Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Tesbihat yapıldı.

Resmi tören  18 Mart 2016 günü  Saat 09:30’ da  Hükümet Konağı önünde  düzenlendi.  Kaymakamlık Makamı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığının protokol sırasıyla çelenk  sunumundan sonra  saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla program

Anma programı ise  75. Yıl İ.M.K.B.  Yatılı Bölge Orta Okulu Çok Amaçlı Salonunda10:00’ da yapıldı. Programa  İlçe Kaymakamı Tekin ERDEMİR, Garnizon Komutanı Fatih GÜLER, Belediye Başkan  Vekili  Basri AKNAR  ve daire amirleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, okul müdürleri ile  öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

 Cuma Namazı öncesi  Çanakkale Deniz Muharebeleri Müstahkem Mevki komutanı hemşerimiz Cevat Çobanlı Paşa’ nın babası Çobanlı Şakir Paşa tarafından yaptırılan camide tören düzenlendi. İlçe Müftümüz Ertuğrul Akın  “Şehitlik ve Çanakkale Zaferi”  konulu vaazda bulundu ve ilçemizde okutulan 160 hatim için dua yapıldı.  Program sonrasında tüm katılımcılara etli pilav ikramında bulunuldu.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi