BÜYÜKŞEHİR TARIM VE MUHTARLIKLAR DAİRE BAŞKANI İLÇEMİZDE MUHTARLARIMIZA EĞİTİM VERDİ

Büyükşehir Tarım ve muhtarlıklar daire başkanı Hilmi Öksüztepe ilçemizde muhtarlarımıza ve Çiftçilerimize tarım ve destekleme projeleri kapsamında eğitim verdi.
Çok sayıda çiftçi ve muhtarların katıldığı toplantıda tarımda yapılan destekler ve projeler kapsamında birçok alanda katkı sağlayacağını çiftçilerin ve Muhtarlıkların yapacağı başvurularla mahallelerinde bu projelerden yararlanabileceği belirtti.
Arapgir Belediye Başkan Vekili Basri AKNAR konuşmasında;
Bilindiği üzere 5216 sayılı yasanın yürürlüğe girmesi ile birlikte gerek Büyükşehir gerekse ilçe Belediyelerinin sorumluluk alanları da genişletilmiştir. Bu bağlamda Büyük şehir Belediyesi bünyesinde tarımsal uygulamaları desteklemek üzere yeni bir Daire Başkanlığı oluşturulmuştur.
Bu Dairenin Başkanlığına da hepimizin yakinen tanıdığı yıllarca birlikte çalıştığım, çalışkanlığı ve başarısı ile örnek olan, ilçemizde daha önce İlçe Tarım Müdürü olarak görev yapan ve Arapgir’in tarımsal olarak kalkınması için birçok önemli projelere imza atan Hilmi Öksüztepe kardeşimiz atanmıştır.
Bölgemizde sanayi yatırımları yok denecek kadar azdır. Bu nedenle halkımız geçimini tarım ve tarıma dayalı üretim metotları ile sağlamaktadırlar. Bölgemizde hayvancılığın yanı sıra tarla ve meyve üretimi de önemli bir yer tutmaktadır Bu konuda hükümetimiz, üreticileri her alanda desteklemektedir. Tarımsal desteklemeler, üretim teknikleri, sertifikalı tohumluk kullanımları, organik tarım ve iyi tarım uygulamaları ve benzeri konularda maddi ve teknik destek sağlamaktadır.
Bu konularla ilgili katılımcıları aydınlatmak üzere ilçemize teşrif eden Sayın Hilmi Öksüztepe ve ekibine ilçe tarım Müdürlüğümüze Ak parti ilçe Başkanı Sayın Mehmet Tümer ve Meclis üyelerimize muhtarlarımıza ve üreticilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ederim şeklinde konuşmalarını tamamladı.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi