ARAPGİR BELEDİYESİ EKİPLERİ KAR TEMİZLEME ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR

Arapgir’de kar yağışının vatandaşları ve trafiği olumsuz etkilememesi için Arapgir Belediyesi ekipleri kar temizleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Arapgir’de etkili olan kar yağışı, daha önce üç kez temizlenen birçok cadde ve sokakları karla kapladı. Arapgir Belediyesi ekipleri; araçların ve vatandaşların yağıştan etkilenmemesi için anında çalışmalarını gerçekleştiriyor. Arapgir Belediyesi personelleri mahallelerde kar küreme çalışmalarına devam ediyor. 24 saat sahada varlık gösteren belediye ekipleri, mahallelerde yerinde incelemeler ve müdahaleler yaparak, vatandaşlardan gelen talepleri de değerlendirerek İlçedeki tüm kurumların karla mücadelesini WhatsApp hattı üzerinden yöneterek çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Aynı zamanda kepçelerimize kar kalınlığının bir metreyi geçmesinden dolayı ilaveli yeni kar küreme ekipmanı alarak sahada yapılan çalışmalarımızı güçlendirerek hizmet etmeye devam etmekteyiz.

Başkan Cömertoğlu: Her türlü müdahaleyi yapıyoruz

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu; 'Yerel yönetimler olarak yaşanabilecek olumsuzlukları ortadan kaldırmak için her türlü müdahaleyi başta Arapgir Kaymakamımız Sayın Adnan Doğan olmak üzere, Karayolları 85. Şube Şefliği ekipleri, Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı ve Maski ekipleri, Tedaş, Telekom, Sağlık Birimleri, Afad, Muhtarlarımız ve Belediyemiz çalışanlarıyla bir arada her bölgede koordineli bir çalışma yapıyoruz. Özveriyle 24 saat durmadan çalışan personellerimizle birlikte çalışmanın onurunu yaşıyoruz.’ dedi. Başkan Cömertoğlu, kış mevsiminde yaşanılabilecek olumsuzlukları önlemek için;  kepçelerimize kar küreme bıçağı takarak diğer iş makinelerimizle hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum. Günlük hayatın kar yağışından olumsuz etkilenmemesi, yolların sürekli işlerliğinin sağlanması ve yaşanabilecek sorunları ortadan kaldırmak amacı ile ilçe merkezinde ve merkeze uzak mahallelerde gerçekleşen çalışmaların hummalı bir şekilde devam ettiğini sözlerine ekledi.

Başkan Cömertoğlu; Bu soğuk havada büyük bir özveriyle çalışan paydaş kurum çalışanlarımıza ve belediye personellerime teşekkür ediyorum. Cittaslow (Sakin Şehir) kültürünü kendine yeten anlayışıyla halkımıza hizmeti hakka hizmet biliyoruz. Bu süreçte insanın olduğu her yere hizmeti götürdük. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için gecemizi gündüzümüze katmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi