GAZİANTEP BÖLGESEL TURİST REHBERLERİ ODASINDAN İLÇEMİZE GEZİ DÜZENLENDİ

Gaziantep Bölgesel Turist Rehberleri Odası (GARO), içerisinde Malatya’nın da yer aldığı bir eğitim ve bilgilendirme gezisi düzenledi.

3 günlük düzenlenen gezinin 2. günü Arapgir oldu. İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Halil İbrahim Kılıç’ın eşlik ettiği ve Türkiye’nin farklı bölgelerinden profesyonel turist rehberinin katıldığı gezi Arapgir Millet Hanı ile başladı. Tarihi Millet Han’da Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu tarafından karşılanan heyete Arapgir’e özgü Akıtma Bıciği, Arapgir Dolaması ve Reyhan Şerbeti yapılarak Arapgir’in yemek kültürü hakkında bilgiler verildi.

Ardından İpekçi Sokağı’nı gezen rehberler, restorasyon çalışması tamamlanan ve hizmete açılan Emiroğlu Konağı ve 1071 Tarih Parkını ziyaret ederek bilgi aldılar. Arapgir Belediyesi’nce Yaşam Müzesi adıyla restore edilen Seher Atmaca (Keşişin Evi) Konağı’nı dışarıdan inceleyen ekip, unutulmaya yüz tutmuş meslekler arasında bulunan Tahta Çivili Ayakkabı atölyesini inceleyerek Tahta Çivili Ayakkabı Ustası Erol Hakan’dan yapımına dair bilgiler aldılar. Gaziantep Bölgesel Turist Rehberleri Odası ile birlikte gelen ekibe İlçemizde halen devam etmekte olan diğer tarihi mekânlar hakkında da bilgiler verildi.

Konuklar daha sonra İlçemizde Uluslararası Fotokamp’a da ev sahipliği yapan Kozluk Çayına giderek Sonbaharın eşsiz güzelliklerini görme fırsatı buldu. Aynı zamanda sosyal medya fenomeni Ümit Aydın’ı da ziyaret eden heyete Arapgir Musikisi dinletisi yapıldı.

Konuklara, İlçemizden ayrılmadan önce, Tarihi Millet Han’da Mor Reyhan Şerbeti ikram edildi.

https://www.mansetmalatya.com/gaziantep-bolgesel-turist-rehberleri-odasindan-arapgire-gezi/

http://www.radyozafer.com/arapgir-turist-rehberleri-odasinin-ilgi-odagi-oldu/

https://penceretv.com/guncel/gaziantep-bolgesel-turist-rehberleri-odasindan-arapgire-gezi-140724h

https://www.haberler.com/tur-rehberlerine-arapgir-tanitildi-14504147-haberi/

https://malatyacadde.com/gaziantep-bolgesel-turist-rehberleri-odasindan-arapgir-e-gezi-duzenlendi/63370/

 

Cumhurbaşkalığı Cimer İç işleri Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi cittaslow Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi