15. TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. Yılında hükümet meydanı önünde Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programı düzenlendi.

Kortej yürüyüşü ile başlayan program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından, okunan kuranı kerim tilavetiyle devam etti. Programda 15 temmuzda yaşanan olayların anlatıldığı sunumlar gösterilirken, daha sonra 15 Temmuz şehitleri anısına Arapgir kapalı yüzme havuzunda düzenlenen yüzme yarışında dereceye girenlere protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi. Ardından protokol konuşmaları yapıldı.

Programda konuşma yapan Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, 15 Temmuzda gelişen olaylar karşısında milletin duruşunu ve demokrasinin ülkemiz için ne denli önemli olduğunu anlattı. Cömertoğlu konuşmasının sonunda başta 15 temmuzda olmak üzere vatanı ve dini uğruna şehadete edenlere Allahtan rahmet dileyerek, gazilere ve yakınlarına sabır ve şifa dileklerinde bulundu.

Daha sonra 30 Kuş şiir dinletisi yapılarak program sona erdirildi.

Programa Arapgir Kaymakamı Mehmet Erdem, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, protokol üyeleri, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi