FEYZİ CÖMERTOĞLU FUTBOL TURNUVASINDA FİNAL HEYECANI

Feyzi Cömertoğlu Futbol Turnuvası Arapgir'de oynanan final maçı ile son buldu

Feyzi Cömertoğlu Futbol Turnuvası Arapgir'de oynanan final maçı ile son buldu.
Ramazan Bayramının 2. günü (Çarşamba) Arapgirspor stadında oynanan final maçı öncesi dernek yetkilileri futbolcular ve teknik heyet Kaynarcada karşılanarak burada misafirlere Arapgir Belediyesi tarafından yemek ikramında bulunuldu.

Daha sonra çarşı meydanında çekilen halaylarla birlikte çarşı bitimine kadar yürüyüş yapıldı. Buradan hareketle Arapgirspor stadına gelinerek burada programa davul zurna eşliğinde yöresel oyunlarla devam edildi.

Müsabakaların başlamasından hemen önce Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, açılış konuşmalarını gerçekleştirdi. Başkanı Haluk Cömertoğlu, “ Bu turnuva vesilesiyle gurbetten sılaya vuslatı yaşatan, bizleri burada bir araya getiren Allah'a hamdolsun. Bizlerin ve bu organizasyon sahibi derneklerimizin çabalarıyla, böyle bir kültürün üzerinde Arapgir, Malatya yani Anadolu insanı olarak bir araya gelebiliyoruz. Tarihin Beldesinden misafirlerimiz var. Tarihin beldesi neresidir bilir misiniz? Arguvan dediğimiz güzide komşumuzdur. Divriği'de de varız, Darende'de de varız, Kemaliye'den, Ağın'dan, Çemişgezek'ten, Pertek'ten Keban'dan büyük bir havzanın yaşanmışlıklarıyla varız. Bu birikimimiz bizim kaderimizin de birlikte çizildiğini gösteriyor. Bu anlamda düzenlenen her türlü etkinlik, organizasyon büyük takdirleri hak ediyor. Bu etkinliğinde bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, sağ olun var olun diyorum” şeklinde konuştu.

Turnuvada Eski Arapgir, Samah’ı 4-1 yenerek Feyzi Cömertoğlu Futbol Turnuvasının şampiyonu oldu.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi