İFTAR ÇADIRINDA İLK ORUÇLAR AÇILDI

Arapgir Belediyesi´nin Çarşı altı Millet Han bitişiğinde kurduğu iftar çadırı Ramazan Ay´ının ilk gününde büyük ilgi gördü. Vatandaşlar çadır önünde uzun kuyruklar oluştururken ezanın okunmasıyla birlikte Ramazan´ın ilk orucu büyük bir sevinç ile açıldı.

Arapgir Belediyesi tarafından çarşı merkezinde kurulan 500 kişilik iftar çadırı hizmet vermeye başladı. Arapgirli birçok vatandaşta Ramazan Ay'ının ilk orucunu çarşı altında kurulan iftar çadırında açtı. İlk iftarda evlerine yetişemeyenler ve sosyal bir ortamda iftarını açmak isteyenler iftar çadırına akın etti.

Geçtiğimiz yılda aynı yerde kurulan çadırda 500 kişiye iftar sofrası açan Arapgir Belediyesi hizmetine bu yılda devam etti. Ramazan Ay'ının son gününe kadar devam edecek uygulama vatandaşların iftarlarını rahatça açmalarına olanak sağlayacak. 

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Ramazan ayının insanları birlik ve beraberliğe en çok yaklaştıran ay olduğunu belirterek, bu konuda herkesi hassas olmaya çağırdı. Arapgir Belediyesi olarak kurdukları iftar çadırında yolda kalan, evi uzakta olan vatandaşlarla birlikte ihtiyaç sahibi insanlara hizmet verdiklerini ifade etti.

Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi Arapgir Belediyesi